14. 9. 2010 Lukáš Krupička

Brian Salcido: Sparta je výjimečná

Na tiskové konferenci pořádané k zahájení sezóny jsme vyzpovídali jednu z posil obranných řad. Na otázky odpovídal obránce Brian Salcido, tento pětadvacetiletý hráč má na svém kontě dva starty za Kačery z Anaheimu. Zbytek kariéry strávil v nižší AHL.

Jaké máte pocity jako nový hráč v kádru Sparty?

Je to dobré a velmi se mi tady líbí. Spoluhráči jsou samí dobří hokejisté. Tréninky jsou zajímavé. Buduje se tu dobrý tým a jsem optimistický ohledně toho, co můžeme letos dokázat.

Brian Salcido
Proč jste si vybral právě Spartu?

Víte, já si myslím, že česká liga je velmi podhodnocená. Mám za to, že kdokoliv přijde do Čech, tak chce být ve Spartě. Je to klub s dlouhou historií a mnoha tituly. Chtěl jsem být součástí takového klubu. Přišel jsem, abych zvítězil. Jsem hodně nadšený z toho, co jsem zatím viděl, vypadá to tu výborně. Tradice je taky dobrá a jsem nadšený, že tu můžu být.

Byl váš příchod do Sparty jednoduchý nebo se vyskytly nějaké komplikace?

Vše šlo velmi dobře a hladce. Každý udělal vše pro to, aby můj příchod do klubu byl jednoduchý. Mám s sebou psa a měl jsem strach, když jsme letěli do Prahy, nakonec vše dobře dopadlo. Nikdy dřív jsem nežil za oceánem, proto si to tu velmi užívám. Opravdu se mi velmi líbí Praha, je to pěkné město.

Už jste stihl vyzkoušet české pivo?

Ano! Úplně jsem se do něj zamiloval. Je úplně jiné než znám z domova. U nás v Americe je pivo obyčejný nápoj, ale tady u vás je to jiné. Lidé zde opravdu milují pivo, je to pro ně tradice a to se mi líbí.

Jaký je váš názor na akce jako byla nedávná tisková konference a další, které budou následovat?

Jsem opravdu překvapen, jak to tu jde dobře a všechno je perfektně připravené, protože vztah s médii je důležitý. Také jsem viděl několik přípravných zápasů a byl jsem potěšen, jak byla hala zaplněna a fanoušci byli zapojeni při zápasech European Trophy.

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila