26. 2. 2012 Robin Mana

Brno by mi vyhovovalo, vyhlíží Žálčík soupeře pro čtvrtfinále

P r a h a - V pozápasovém hodnocení se LUKÁŠ ŽÁLČÍK krátce vrátil k nešťastnému závěru třetí třetiny zápasu se Slavií, ale zmínil také možného soupeře pro čtvrtfinále. V tom, komu bude mladý sparťanský útočník v předkole play-off přát, má již teď jasno.

Podobně jako v posledním domácím zápase se Slavií jste ztratili tříbodové vítězství těsně před koncem třetí třetiny? Čím to podle Vás je, může za to ztráta koncentrace?
To ne, na ledě byli zkušení hráči. Problém byl v tom, že jsme nedokázali vyhodit puk pásma. Mrzí nás to, ale to se někdy stává.

Vyhráli jste naprosto suverénně základní část a se ziskem 107 bodů jste překonali klubový rekord. Rozebírali jste to nějak se spoluhráči v kabině?
Média o tom hodně spekulovala a i když se během sezóny soustředíte hlavně sám na sebe, jsme samozřejmě rádi, že jsme se přehoupli přes stobodovou hranici a získali Prezidentský pohár.

Lukáš Žálčík

Čeká vás nyní téměř dvoutýdenní přestávka, během které budete mimo jiné čekat na soupeře pro čtvrtfinále. Je to velká komplikace, že bude oproti vám již rozehraný z předkola?
Konkrétně já zažívám tuto situaci poprvé, takže se mi to těžko hodnotí, ale zkušenější hráči se na to již připravují delší dobu. Není to tak, že bychom teď třináct dní stáli. Odjíždíme na soustředění do Špindlerova Mlýna a čeká nás třeba přípravný zápas s Libercem, takže na play-off se určitě zodpovědně připravíme.

Koho byste si do čtvrtfinále přáli a komu byste se naopak raději vyhnuli?
Kdybych měl mluvit za sebe, asi bych nechtěl Kladno, protože nám to na ně moc nejde. Naopak třeba Brno by mi docela vyhovovalo. Ale nijak zvlášť to neřešíme, v zásadě je to jedno, protože na cestě za titulem stejně musíte porazit každého.

Při pohledu na Prezidentský pohár člověka napadne, že se z něj asi musí dobře pít. Takže čím si se spoluhráči na oslavu vítězství v základní části připijete?
Kluci měli ve středu společnou večeří. Já jsem nebyl, protože jsem hrál za Beroun. Myslím, že oslavovat teď nebudeme, máme dva dny volno, takže každý bude chtít hlavně odpočívat a nabrat síly po náročné základní části.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sparta míří do Varů, naskočí znovu Přibyl?

Rezervace míst na zápasy se Zlínem a Rögle

Dvořáček: Příbův příběh je neuvěřitelný, klobouk dolů!

SPA – LIB 4:1 – Přibylův vítězný návrat!