26. 11. 2011 Marcela Volfová

Broš: Je jedno, kde hrajeme. Děláme body a o to nám jde

Sparta v současné době kraluje statistikám venkovních utkání, na ledě soupeře zvítězila čtyřikrát v řadě. Naposledy se Holešovickým podařilo uloupit body v Mladé Boleslavi, když domácí tým porazili 5:2. Úvodní branku vstřelil již po 22 vteřinách utkání Michal Broš.

Spartě se v utkání s posledním týmem tabulky povedl stejný začátek, jako minulý týden na ledě Karlových Varů, když otevřela skóre utkání již po několika vteřinách hry, kdy se prosadil Michal Broš. „Asi jako všechny týmy jsme si na začátku říkali, že do toho musíme vlétnout. A dneska se nám ten záměr povedl,“ prohlásil po utkání Broš. Domácí tým na první branku odpověděl po šesti minutách, ale záhy se Sparta dostala opět do vedení a na začátku druhé části přidala do sítě soupeře další branku.

MICHAL BROŠ

Ani dvoubrankové manko však neubralo Mladé Boleslavi na aktivitě, naopak. Domácí tým si v druhé třetině vytvořil několik nebezpečných šancí. „Řekl bych, že druhou třetinu jsme zaspali. Dostali jsme se do vedení 3:1 a zápas jsme trochu pustili. Bylo to ospalé,“ přiznal kapitán Sparty. „Zase jsme mohli poděkovat Pepísovi, že tam chytil nějaké gólovky. Kdyby se Boleslavští dostali na dostřel jediného gólu, tak bychom asi měli úplně zbytečnou velkou práci ten výsledek udržet,“ dodal. Třetí třetinu měla pod svojí kontrolou Sparta. Opět se jí podařilo dát gól v úvodu třetiny a výrazně tak odskočit soupeři. Mladá Boleslav ještě tři minuty před koncem snížila, ale Sparta si gólem do prázdné branky pojistila vítězství. „Po druhé třetině jsme si řekli, že zase musíme začít makat, vlétnout do toho a opět to vyšlo. Z části je to o štěstí a z části je to o tom, že po tom jdeme. Řekli jsme si, že do toho každá lajna v prvním střídaní musí jít útočně a na doraz, trochu to zvednout. Podařilo se nám dát gól na 4:1, který byl zlomový,“ okomentoval Broš poslední část utkání.

Spartě se ve venkovních utkáních daří jak bodově, tak střelecky. Vyhrála čtyři venkovní utkání v řadě, ve kterých dala devatenáct branek. V Mladé Boleslavi dala v každé třetině branku do dvou minut. Oproti tomu se Spartě v domácích zápasech tolik střelecky nedaří. „Z té hry to nějak vyplývá, že když hrajeme venku, tak se týmy snaží útočit. Jdeme na to stejnými zbraněmi, jezdíme do protiútoku, proměňujeme šance. Věříme si i doma, ale tam to tak nejde, protože týmy proti nám začínají opatrně z obrany, takže tam není tak jednoduché dát gól. A pokud vám tam nepadne první, druhá šance, tak je začátek těžký. Když se nám podaří dát gól venku, tak to týmy samozřejmě otevřou a protiútoky se nám hrají líp. Když se doma drží nerozhodný stav, tak si šance vytváříme, nemyslím si, že bychom hráli nějak špatně, ale je těžší se prosadit gólově. Já nerozděluji statistiky, jestli hrajeme doma, nebo venku. Děláme body a o to nám jde,“ uvedl Broš.