19. 9. 2010 Tereza Velikovská

Broš: Ubráněná oslabení jsou dobrý signál, ale neměli bychom se do nich dostávat

Útočník Michal Broš zažil úspěšnou premiéru v nové sezóně. Na vítězství nad Kladnem v poměru 5:3 se podílel brankou po krásné přesilovkové kombinaci s Vykoukalem, ve třetí třetině přidal ještě asistenci na pátou branku Sparty.

První domácí zápas jste zvládli, Kladno odjíždí s pětigólovým přídělem. Jaký máte ze zápasu pocit?
Do zápasu jsme chtěli od začátku dobře vstoupit. To se nám povedlo, dali jsme první gól, vyhráli jsme první i druhou třetinu. Dá se říct, že jsme zápas kontrolovali a drželi jsme opratě. Určitě by se ale našlo spoustu věcí, které je potřeba vychytat, nemusely by se nám další zápasy vyplácet. Takže jsme rádi za tři body, vyspíme se a budeme se chystat na další zápas.

MICHAL BROŠ

Při vašem gólu jste si krásně narazil s Jiřím Vykoukalem, byl to signál, nebo jste ho tam prostě jen viděl volného?
Ne, že bychom to měli úplně natrénované, ale párkrát už nám to takhle vyšlo na tréninku nebo v přípravných zápasech. Dnes nám to vyšlo dá se říct dokonale a byl z toho gól. Je důležité, abychom o sobě při přesilovkách věděli a dávali góly.

Těsně po vaší brance jste dokázali ubránit téměř dvouminutovou přesilovku Kladna pět na tři. Jak moc vám to v tu chvíli pomohlo, že jste své jednogólové vedení uhájili?
Dvakrát tam byly přesilovky pět na tři, které jsme udrželi. To je dobrý signál. Špatná jsou ta vyloučení, která oslabení způsobují. Ale ubránit takové oslabení v důležitou chvíli je hodně podstatné pro zápas.

Nad Kladnem jste vyhráli po deváté v řadě, uvědomujete si to před zápasem?
To vůbec nevím, spíš mám v paměti takové ty série léta zpátky, kdy jsme je naopak nebyli schopní porazit. Tohle mě před zápasem vůbec nenapadlo. Tahle statistika mě překvapila, asi tomu dáváme víc i díky tomu, že máme v paměti prohry.

Pro vás osobně to byl dost vyhrocený zápas, už ve druhé třetině jste se rozčiloval po kontaktu se soupeřem, konec zápasu jste strávil na trestné lavici s osobním desetiminutovým trestem…
Trošku jsem konec neunesl, byla to moje chyba. Neudržel jsem nervy a na trestnou jsem šel oprávněně.

Dnes v 15:00 | Muži
HC Dynamo Pardubice

Sparťané jedou pro další body do Pardubic

​Uwe Krupp: Vždy je prostor na zlepšení