30. 12. 2022 Daniel Ryl

Buchtele: Obrat je před finále velká vzpruha

Skvělý obrat ve druhé třetině semifinále proti Örebru měl na svědomí také Jan Buchtele, jenž svou dorážkou vyrovnal a při své druhé účasti pomohl našemu tým do finále Spengler Cupu. "Věděli jsme, že musíme přidat a věřili jsme, že když zlepšíme pohyb, můžeme se zápasem něco udělat," ohlédl se za nepovedenou první polovinou zápasu.

Kde se v týmu vzala síla po nepovedené první polovině zápasu?
Už v první třetině to nebylo z naší strany ono. Měli jsme špatný pohyb, takže jsme si v kabině řekli, že je to jen o nás. Věděli jsme, že musíme přidat a věřili jsme, že když zlepšíme pohyb, můžeme se zápasem něco udělat.

Je to ideální povzbuzení před finále?
Byla to pro nás nová situace. Je dobře, že jsme se s ní dokázali popasovat a vrátili se do zápasu. Je to velká vzpruha!

Kuba Kovář tě při tréninku nabádal, ať víc střílíš, takže jsi ho proti Örebro poslechl?
Kovy do mě hustí dlouhodobě, ať to tam peru. (usmívá se) Slýchávám to od něj dost často.

I dneska nám ve druhé polovině diváci pomohli. Čím si jejich přízeň vysvětluješ?
Možná je to tím, že jsme prohrávali, tak nám přáli vyrovnání. Možná pomohl i fakt, že jsme předešlé zápasy vyhrávali a přáli nám, abychom došli do finále.

Hrajeme už po poledni, bude to pro vás speciální?
Asi jo, ale zase máme trošku více času na odpočinek, což by nám mohlo pomoct.

Jak vám pomáhá, že máte v Davosu nejbližší?
Téměř všichni máme v Davosu rodinu, což je příjemný. Jsem rád, že tu jsou se mnou. Malej ještě nechodí na zápasy, ale koukají se na hotelu. (usmívá se)