27. 2. 2024 Matyáš Kot

Buchtele: V play off chceme diktovat tempo my

V předposledním domácím utkání základní části bereme proti Hradci Králové vybojované tři body, přestože jsme nebyli lepším týmem. "Určitě jsme rádi za tři body. První třetina byla z naší strany špatná. Hradec nás přestřílel, měli tam hodně šancí. Něco jsme si k tomu v kabině řekli a trochu se to zlepšilo. Druhá půlka zápasu z naší strany vypadala už jinak a lépe," řekl po utkání Jan Buchtele, který obstaral vítěznou trefu.

Těší výhra o to víc, že jsme ji dosáhli i přes nižší počet střel?
Určitě jsme rádi za tři body. První třetina byla z naší strany špatná. Hradec nás přestřílel, měli tam hodně šancí. Něco jsme si k tomu v kabině řekli a trochu se to zlepšilo. Druhá půlka zápasu z naší strany vypadala už jinak a lépe.

V čem nám Hradec dělal největší problém?
Dobře otáčeli hru, naši obránci byli celkem pod tlakem. Kořen byl také dost v tempu a měl dost práce, výborně nás ale podržel.

Byl Pepa Kořenář klíčovým mužem?
Určitě nás podržel. Je to pro nás důležité, že když nás soupeř tlačí, tak se můžeme opřít o naše oba brankáře, protože víme, že nás dokážou podržet.

Co se tvého gólu týče, dokázal jsi rychle z první dorazit střelu. Byl to spíš instinkt?
Kousy mi to tam výborně připravil a já měl dvě varianty. Nabízelo se, že se natlačím přes obránce, nebo to zkusím dát bekhendem. Vyhodnotil jsem to tak, že jsem vystřelil, poté jsem sledoval kotouč, který se odrazil ke mně, následně jsem to měl už celkem jednoduché.

Trápily nás přesilovky, čím si to vysvětluješ?
Vypadalo to, že nás má Hradec dobře přečtené. Neměli jsme tam takový moment překvapení, který nám za mě chyběl. Měli ve čtyřech hráčích dobrý pohyb, dostávali nás pod tlak. S tímhle jsme měli trošku problémy.

Už se nikam posunout nemůžeme, je těžší udržet koncentraci?
Chceme sbírat každé body a hrajeme až do konce. Soupeři na spodu tabulky se mohou ještě poprat o poslední postupové místo do předkola playoff. Pokud jim tedy o něco jde, budou kousat. My se musíme připravit na vyřazovací boje.

Je pozitivní, že dokážeme urvat utkání, kdy se nám úplně nedaří?
Je to určitě pro naší psychiku dobré, že i takové zápasy dokážeme zvládnout. Ale nechceme každopádně spoléhat na to, že budeme horším týmem. Chceme, abychom my byli ti, kteří budou lepším týmem a diktovali tempo hry. Takže se na tohle určitě spoléhat nechceme.

Jak se vám vůbec hrálo pod staronovým trenérem Jaroslavem Hlinkou, který vystřídal nemocného Pavla Grosse?
Nebyla to úplně novinka, na střídačce už několikrát byl. Samozřejmě nám dodal svůj pohled na hru, což bylo za mě super.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Němeček: Vyprodaná O2 arena nám pomůže

Boj o všechno! Série vyvrcholí v Praze

Zajistěte si vstupenky na 7. semifinále

Najman: Věřím, že to v sobotu urveme!