17. 3. 2015 Tereza Velikovská

Buchtele: Všem jsme ukázali, co v nás je!

K postupu před Hradec Králové do semifinále přispěl útočník JAN BUCHTELE třemi góly ve čtyřech zápasech. Prosadil se i v tom čtvrtém a nejdramatičtějším, když využil přesilovou hru a poslal svůj tým do vedení. Po jeho skončení už mohl společně se spoluhráči slavit postup mezi nejlepší čtyři."V kabině panovala euforie, užíváme si to," usmíval se.

Po dvou trefách ve druhém čtvrtfinálovém střetnutí přidal Buchtele třetí trefu v úvodu čtvrtého duelu a oslavu si pořádně užil. "Ale neřekl bych, že bych nějak hecoval domácí fanoušky. Měl jsem radost, že se mi podařilo dát gól, protože ve třetím zápase jsem pár šancí spálil. Mohl jsem tam týmu pomoct. To bylo vyloženě z tohoto hlediska," vysvětloval emotivní oslavu gólu v dvojnásobné početní výhodě.

Jan Buchtele

Na jeho gól nakonec navázal ještě v pokračující klasické přesilovce Juraj Mikuš, poté se prosadili také Miroslav Forman a v závěru z trestného střílení Petr Kumstát. "Zase se nám podařilo proměnit přesilové hry, pak jsme se snažili Hradec k ničemu nepustit, ale šance měli. Celou dobu to bylo vyrovnané utkání a na svoji stranu jsme to překlopili až v závěru. Jednoznačné ani jednoduché to samozřejmě nebylo, stejně jako ostatně celá série. Chtěli jsme to urvat a zvládli jsme to," těší čtyřiadvacetiletého forvarda.

"V přesilovkách bych asi hledal klíč k vítězství v sérii. Ve hře pět na pět jsme tolik gólů nedali. Přesilovky prostě utkání rozhodují jak v sezoně, tak teď ještě víc v play off." Kromě nich označil Buchtele jako klíčový také výkon gólmana Filipa Novotného, který chytá své první extraligové play off v kariéře. "Filip tam měl neskutečné zákroky, a to nejen v posledním zápase. Třeba tam už ležel a v poslední chvíli tam natáhl lapačku a podobně. Myslím, že jeho samotného to zvedá, že si bude víc věřit a zavře to," chválí.

Stejně jako v předchozích zápasech, i tentokrát se na ledě pořádně jiskřilo a došlo k několika potyčkám u obou branek. "Oni se tlačili do brány, my tam nikoho nechtěli pustit a z toho vyplývaly ty menší potyčky. Ale k žádné vážnější bitce nedošlo a tentokrát ani nebylo tolik vyloučených jako v předchozích duelech," připomněl Buchtele, že tentokrát rozhodčí rozdali jen deset dvouminutových trestů.

3
tolik branek JAN BUCHTELE nastřílel v sérii proti Hradci

Ovšem v hledišti to byla opět divočina. Sparťanského útočníka, který se v Hradci narodil, počastovali domácí několikrát nevybíravými výrazy. "V Hradci jsem se narodil a poprvé jsem se tu postavil na led, ale jinak mě do seniorského hokeje vychovaly Pardubice. Není to tak, že bych tu byl nějaký odchovanec. Nějaké pokřiky jsem vnímal, ale tomu se dá jenom pousmát a jít dál," bere to s nadhledem.

Stejně jako mediální prohlášení soupeře, který ovšem nakonec nedokázal uhrát ani zápas. "Bylo hodně důležité zachovat chladnou hlavu, protože už na začátku série vyhlašovali, jak si na nás věří, že po nás půjdou a kdesi cosi. Že jsme technický tým a nejsme moc odolní. My na to nereagovali, snažili se hrát hokej a nějaké přestřelky v médiích šly mimo nás. Prostě jsme se k tomu nevyjadřovali. A teď doufám, že jsme ukázali nejen jim, ale všem soupeřům, že jsme odolní a ta síla v nás je!"

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Buchtele: Prohra nás mrzí kvůli fanouškům

KLA - SPA 4:2 - Z Kladna bez bodového zisku

​Marpo: Sparta má teď nejlepší intro v lize

Soutěžte se Škodou o zájezd na MS!