11. 3. 2012 Oliver Sálus

Bude to dlouhá série, má jasno Sersen

P r a h a – Sparta v neděli srovnala čtvrtfinálovou sérii na 1:1, když v poutavém utkání s dramatickou koncovkou zdolala svého soka, a zvítězila v nájezdech 3:2. Všechno ale mohlo být úplně jinak. Slovenský obránce v barvách Sparty Michal Sersen byl v prodloužení dvakrát vyloučen.

Michale, začátek zápasu byl dost vyhrocený. Hned ve druhé minutě hrála Sparta dvojnásobné oslabení, ze kterého inkasovala…
Takový začátek jsme si po včerejší prohře určitě nepředstavovali. Bohužel nás rozhodčí hned ve druhé minutě poslal do oslabení, ze kterého jsme dostali gól. Podle mě byl celý zápas dost vyhrocený a agresivní. Naštěstí pro nás jsme to zvládli a dokázali srovnat stav série.

Zaskočila Vás velmi agresivní hra Brna?
Něco podobného jsme asi i očekávali, takže zaskočeni jsme určitě nebyli. Přesně takový hokej se v play-off hraje a hrát by se měl. Myslím si, že jsme na jejich hru dokázali značnou mírou odpovědět a nenechali se zastrašit. Určitě nás čeká ještě dlouhá série.

Michal Sersen

Vedli jste 2:1, třetí gól visel ve vzduchu, stejně jako ve včerejším utkání. Místo stavu 3:1 však znovu přišlo brněnské vyrovnání. Co se stalo?
No to právě nevím. Hrajeme dobře, máme tlak, jen nám prostě chybí potřebná míra štěstí. Dneska jsme měli hromadu šancí, ale nedokážeme je přetavit v góly, což je rozhodně špatné. Takto se nám nedaří výsledkově odskočit, namísto toho uděláme nějakou chybu vzadu, ze které inkasujeme.

Strachovali jste se za stavu 2:2 o výsledek utkání, nebo jste si vůbec nepřipouštěli, že byste mohli prohrát i podruhé?
Já jsem měl strach, když mě rozhodčí hned na začátku prodloužení vyloučil. Věřil jsem klukům, že to nějak zvládnou i ve třech, což se naštěstí stalo.

Co se stalo na ledě v okamžiku, za který vás rozhodčí potrestal?
Byl to klasický osobní souboj, po kterém jsme oba spadli na led. Soupeři nějak spadla přilba, za což mě rozhodčí vyloučil. Podle mě to byl úplně normální souboj, kterých je v zápase nespočet. Sudí se rozhodl takto a já s tím nic neudělám.

Ke konci prodloužení jste byl vyloučen ještě jednou, mohl byste popsat i tuto situaci?
V tu dobu jsme vlastně hráli přesilovku čtyř proti třem, vystřelil jsem od modré, ale rána mi nesedla a puk trefil hned prvního bránícího hráče. Snažil jsem se mu zabránit ve vyhození, ale udělal jsem to nedovoleně.

Jak se připravujete na následující dva zápasy v Brně? Měli byste alespoň jednou zvítězit, a sebrat tak Kometě brejk z dvojzápasu v Praze.
Hned zítra se začneme připravovat specielně na třetí utkání. Soustředíme se na každý zápas zvlášť. Myslím si, že nás čekají dva podobné zápasy, jako tady v Holešovicích. Agresivní hra a tvrdý boj. Musíme bojovat každou vteřinu a snažit se zvítězit.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Útok posílí Švéd Erik Thorell

Thorell: Chci s týmem dojít co nejvýše

Trenérský štáb A-týmu doplní Tomáš Hamara

Program CHL: start na severu a domácí série