26. 9. 2010 Adam Sušovský

Byl to kolaps celého týmu, přiznal obránce Hanzlík

Spartě se ve třinecké Werk Areně v minulé sezoně dařilo, v té letošní si ale bude muset na skalp Severomoravanů minimálně dalších třináct kol počkat. Přítomný velkolepému obratu Ocelářů ve třetí třetině byl i obránce Jan Hanzlík, přestože ve druhé třetině musel absolvovat ošetření po ošklivé srážce s Lojkem.

Jane, čím si vysvětlujete ten výpadek?
Věděli jsme, že tady můžeme hrát otevřenou hru jen při hře 5 na 5. Taky to tak bylo, bohužel nás vytrestaly fauly.

JAN HANZLÍK

Minule se vám povedlo ve třetí třetině obrátit stav proti Slavii, teď vám předvedl Třinec něco podobného v opačném gardu…
Stává se to. Je to pořád začátek soutěže, ale když venku vedeme 3:1, už si to nesmíme dovolit. Musíme to prostě zabetonovat. Je to kolaps celého týmu. Teď po zápase si sedneme, vyříkáme si to. Liga je až v pátek, stihneme potrénovat a musíme to hodit za hlavu.

Byl rozhodujícím momentem neproměněný blafák Hlinky ve třetí třetině?
Jarda to udělal hezky. Bylo to oslabení, únik 2 na 1. Ale nemyslím si, že by to rozhodlo zápas. Rozhodl začátek třetiny, kdy jsme nechali dostat se do tlaku.

Ve druhé třetině jste se musel z ledu po vašem střetu s Lojkem. Co se stalo?
Nahazoval puk golfákem a trefil mě hokejkou, to se v hokeji stává. Hokej je tvrdá hra a nedají nás. Navíc jsme tu přesilovku potrestali.

Na konci zápasu padl technický gól. To není moc častá situace...
To ne. My už hráli vabank. Na modré jsme selhali a pak už je to jedno, jestli to je 3:4 nebo 3:5. Tomáš Kůrka ho zfauloval, stejně neměl na výběr.

Nedělala vám problém mlha, která po celý zápas zahalovala led?
Mlha byla hodně velká, i světlo na zimáku tu je hodně přímé. Na to si ale dá zvyknout, nemůžeme se na to vymlouvat. Pravdou ale je, že zápasy v Třinci jsou z tohoto hlediska hodně zvláštní.

×
Dnes v | Dor.
Bílí Tygři Liberec
HC Sparta Praha
×
Dnes v 18:00 | Jun.
HC Sparta Praha
HC Škoda Plzeň
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Kořenář: Byli jsme trpěliví a vyplatilo se!

SPA – PCE 4:3sn – Šlágr kola rozhodl Kousal

1903-1913: Počátek nezdolné Sparty

​Program mládeže: Přijedou Západočeši!