6. 12. 2006 Tomáš Kubánek

Byl to těžký zápas, přiznávají Kladeňáci

Mladý obránce a zkušený střelec Rabatu měli v úvodní třetině zápasu Sparty s Kladnem podobný osud. Pavel Patera i Jaroslav Mrázek doplatili zkraje utkání na příšný metr rozhodčího Turčana a putovali hned dvakrát na trestnou lavici. Kladenský bek však přiznává, že u něj sehrála velkou roli přílišná motivace. Vždyť ještě před měsícem za holešovický klub hrával.
"Byl to náročný zápas. Podle průběhu to vypadalo spíš na remízu než na naši výhru. Ale převládají ve mě smíšené pocity, protože jsme chvíli před koncem vedli 3:2 a vinou špatného střídání Sparta vyrovnala. Před utkáním bychom se dvěma body byli spokojeni, ale teď to bereme, že jsme bod ztratili," smutní trochu Pavel Patera.

Patera opět patřil mezi nejlepší kladenské hráče. Tak třeba při pěkné kombinaci přihrál z rohu Kallovi na třetí gól Rabatu. "To vyplynulo ze hry," komentoval povedenou souhru. Minutu a čtvrt před koncem vyvážel velezkušný forvard kotouč, na útočné modré mu najížděl volný spoluhráč, ale Pateru stačil zablokovat vracející se sparťanský bek. Hned z protiútoku Sparta vyrovnala. "Bylo hodně těžké se s pukem otočit a nahrát jej, bohužel se to nepovedlo."

Kapitán Středočechů byl také vyslán na dva samostatné nájezdy v penaltovém rozstřelu. Při prvním všechny překvapil, když nejprve naznačil mohutný nápřah, potáhl puk doleva a poslal jej mezi brankářovy betony. Při druhém však úspěšný nebyl, když mezi kruhy volil střelu golfákem. "Vždycky se rozhodnu na poslední chvíli. Trochu se podívám, kde ten gólman stojí a zkusím něco udělat. Někdy to vyjde, někdy ne."

Obtížnost střetnutí potvrzuje i Jaroslav Mrázek. Kromě fyzických důvodů však připojuje i příčiny psychické. "Bylo to hodně těžké. Navíc jsem hrál proti týmu, jehož barvy jsem ještě před měsícem hájil." Zvláštní motivace Mrázka byla znát od prvních minut. V úvodní třetině putoval za přílišný důraz hned dvakrát na trestnou lavici. "Byl jsem strašně přemotivovaný," přiznává Kladeňák, který je však kmenovým hráčem Sparty. "Spoluhráči mi však říkali, abych hrál v klidu. Jsem rád, že to takhle dopadlo."

Jaroslav Mrázek se na Kladně ocitnul od předminulého týdne v rámci hostování do konce roku. "Jsem strašně rád, že si mě Kladno na ten měsíc vzalo. Doufám, že se zalíbím trenérům a že mi to Sparta prodlouží. Na Kladně dostávám strašně moc prostoru, i když dnes jsem si tolik nezahrál, protože se hrálo často v přesilovce nebo oslabení. Tyto situace prostě hrajou první dvě lajny. Kladnu jsem ale za tu šanci strašně vděčný," pochvaluje si angažmá v Rabatu.

U důležité situce v 51. minutě však mladý obránce nechyběl. Střela Hlinky sice skončila v Orctově svatyni, sudí však gól neuznal kvůli postavení Štrby v brankovišti. "S Martinem Štrbou jsme se tam přetlačovali a šťouchali a myslím si, že v brankovišti určitě byl. Rozhodčí to posoudil správně."

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Buchtele: Ve Spartě jsem si vytvořil domov

Konečný: Šance ve Spartě jsem si vždycky vážil

Vstupenky na MS jsou stále k dispozici

Daníček před MS: Porveme se o medaili!