9. 9. 2009 Oliver Sálus

Byli jsme lepším týmem, ale neproměnili jsme šance, řekl Macholda

Po prvním extraligovém duelu letošní sezony si Sparta odváží jeden bod z Vítkovic, když jim podlehla 2:1 po samostatných nájezdech. Obránce Petr Macholda měl v prodloužení dvě velké šance. Jedna z jeho střel skončila dokonce na břevně.

Na první extraligové utkání přijela Sparta do Vítkovic. Hned na začátku zápasu hosté nabídli soupeři dvě přesilové hry a ten si vytvořil patřičný tlak. Ve druhé části Sparta začala důsledněji napadat a útočit. „Nezačali jsme nejlépe, z naší strany tam bylo mnoho vyloučení. Když se hrálo pět na pět, byli jsme lepším týmem. Od druhé třetiny jsme se zvedli, ovšem nedokázali jsme to potvrdit střelecky. Neproměnili jsme šance a tím pádem přišli o dva body. Myslím si, že nás zatlačili hlavně díky těm přesilovkám, protože víceméně na nás pak čekali, co vymyslíme. Vítkovice netvořily hru, od druhé třetiny pak čekaly na brejky,“ popsal hru soupeře sedmadvacetiletý Macholda.

Díky hře v oslabení ze začátku utkání se Sparta nemohla dlouho dostat do pásma soupeře. „Nikdy není dobré hrát hned ze začátku v oslabení. Soupeř začne útočit a vytvoří si tlak. My jsme to ale ubránili, takže to bylo dobré,“ pochvaloval si. Nakonec byla ale Sparta tím, kdo otevřel skóre zápasu, postaral se o to Tomáš Netík. Ve dvaapadesáté minutě po faulu Vykoukala ale přišla přesilová hra. V ní domácí obrana neuhlídala Jiřího Burgera, který vyrovnal na 1:1. „Po vstřelené brance jsme se snažili hrát rychle, svižně. Soupeř vyhodil puk do rohu a vzadu nám proklouznul útočník a dal gól. Museli jsme se rychle otřepat, nebyl čas na to, aby nás to šokovalo,“ uvedl Macholda.

Vítkovice celé utkání držel skvělý Jakub Štěpánek. Na druhé straně byl zase Jan Chábera, který se nechtěl nechat zahanbit svým protějškem. Byl to zápas skvělých brankářských zákroků na obou stranách. „Štěpánek chytal výborně, proto je i v reprezentaci, bylo těžké jej překonat.“ Sám Macholda měl v přesilové hře v prodloužení dvě gólové příležitosti. Jeho střela skončila na břevně Štěpánkovy branky. „První střela byla tečovaná, šlo to do břevna. Ale to je jedno, prostě to tam nespadlo. Pak se jely nájezdy a to už je loterie, ty může vyhrát kdokoliv a dnes to byly Vítkovice,“ dodal.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Příprava pokračuje, Spartu čeká derby!

Šmerha: Fanoušci byli skvělí, užili jsme si to!

SPA - KVA 2:3sn - Po boji prohra v nájezdech

Vstupenky na přípravné zápasy v prodeji!