6. 12. 2006 Vojtěch Gibiš

Byly to haluze, vzdechl po nájezdech Salfický

Po pětašedesáti minutách středočeského derby měly o majiteli prémiového bodu navíc rozhodnout samostatné nájezdy. V nich dalo Kladno důvěru brankáři Lvovi, po první sérii nájezdů dostal přednost v brance Sparty gólman Dušan Salfický, který však chytil jen jeden nájezd, jako před ním Duba. Oba nájezdy, které hráči Rabatu proti Salfickému proměnili, byly však z kategorie velmi šťastných a náhodných.
Co stálo za vaším nasazením na druhou sérii samostatných nájezdů?
Zkouška. Trenéři se takhle rozhodli po první sérii nájezdů. Možná chtěli vytvořit nějaký tlak na soupeřovy střelce. Asi proto se rozhodli pro změnu brankářů.

Věřil jste si?
Věřil, jinak bych tam nešel. (úsměv)

U toho rozhodujícího Procházkova gólu měl střelec asi dost štěstí, že?
Měl, a i u toho prvního. Trochu jsem si to takříkajíc "vyžral". Prochymu jsem naznačil pohyb hokejkou tak, aby nešel do bekhendu. On vystřelil na lapačku, puk mu sjel a zapadl k tyčce. To ještě chytat neumím. (úsměv) U toho prvního nájezdu naznačil Kalla krátkou do forhendu, přeskočilo mu to zpátky k hokejce a přes lapačku mi to tam dorazil. Oba nájezdy byly takové "haluze".

Mezi dvěma sériemi nájezdů byla dlouhá pauza. Měl jste šanci díky tomu se nějak rozcvičit?
Trochu jsem se protáhl, hlavně třísla. Nechtěl jsem ale moc jančit, abych nešel do branky zadýchaný. Nájezdy jsou o hlavě, musíte se na ně soustředit. Protáhl jsem si nohy, přeci jenom jsem po dvou hodinách stání nechtěl riskovat nějaké svalové zranění.

Napadlo vás, že to je pro vás šance ukázat se trenérům?
To asi ne. Spíše jsem si říkal, že by to bylo super, kdybychom získali dva body. Myslím, že podle nájezdů trenéři hodnotit gólmany nebudou.

Trenér Výborný na tiskové konferenci naznačil, že se rozhodoval o vašem nasazení na druhou sérii nájezdů i podle tréninků. Máte na nich v této disciplíně větší úspěšnost než Tomáš Duba?
Nevím, jakou úspěšnost má Tomáš, při tréninku je vždy na druhé straně hřiště. Na trénincích mi nájezdy jdou. Takže jsem si na ty blafáky věřil, ale dopadlo to tak, jak to dopadlo. Kdyby třeba Prochy vypálil normální střelu, tak jsme se mohli bavit o tom, jak jsme vyhráli a jak jsem ho vychytal. Zápasy však rozhodují i takovéhle maličkosti.

Říkáte, že vám na trénincích činí nejvíce problémů Ondřej Kratěna. Ten však utkání s Kladnem nedohrál. Litoval jste toho, že nemohl Kratěna jet nájezd?
Ondra je na tuhle disciplínu hodně šikovný a je škoda, že tam nebyl. Ale ono je to těžké, když máte takovéhle hráče. Bubák dal dva góly, Jarda Hlinka na trénincích nájezdy také proměňuje, Toňák to samé.

Ve třech vzájemných utkáních získal Jaroslav Kalla osm bodů. Je těžké proti němu hrát?
On se neprosazuje jenom proti nám, je druhý v kanadském bodování celé extraligy. Je v laufu, je hodně nebezpečný. Ale není to jenom on. Celé Kladno se na nás vyhecuje. Musíme být u hráčů typu Kally důslednější v bránění. Osobní obranu na jednoho hráče ale podle mě nemá smysl hrát.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Buchtele: Ve Spartě jsem si vytvořil domov

Konečný: Šance ve Spartě jsem si vždycky vážil

Vstupenky na MS jsou stále k dispozici

Daníček před MS: Porveme se o medaili!