8. 4. 2007 Tomáš Kubánek

Čaloun: Hrát se Spartou nahoru-dolů nelze

Jan Čaloun sice ve třetím finálovém utkání na Spartě dvakrát skóroval, ale góly pardubické naděje jej nakonec vůbec netěšily, protože se po šedesáti minutách ukázaly jen jako kosmetická úprava na jednoznačné výhře Sparty. Polovinu utkání to však tak jasná záležitost zdaleka nebyla.
"Dnešní utkání se nám vůbec nepovedlo, absolutně jsme jej nezvládli," neskrývá Čaloun rozhořčení z vysoké porážky. "Zítra máme poslední šanci se zmobilizovat a něco s tím udělat. Určitě k tomu tak všichni i přistoupíme."

Přitom po úvodní dvacetiminutovce to vůbec nevypadalo, že se schyluje k nepěknému debaklu. Sparta se sice v 9. minutě ujala už dvoubrankového vedení, avšak z následného tlaku Pardubičtí nejprve snížili a nedlouho před přestávkou vyrovnali. "Myslím si, že jsme byli první třetinu lepší. Sice to bylo 2:2, ale měli jsme daleko více střel a šancí. Pak jsme však začali hrát opět nahoru dolů a to je přesně to, co Spartě sedí," uvědomuje si pardubický střelec.

Především první dva sparťanské góly, ale nejen tyto, plně potvrdily, že Holešovičtí disponují mimořádně produktivními individualitami. "Z prvních tří šancí dali dva góly, to hovoří za vše. To bylo i v zápasech předtím."

Jan Čaloun se za Dubova záda v tomto střetnutí trefil dvakrát, ale po závěrečném hvizdu ze svých střeleckých úspěchů mohl mít potěšení pramalé. "Ne, vůbec mě netěší," říká lakonicky, ale o to více vypovídavě.

Stav série 3:0 se zdá být dostatečně jedoznačný, avšak pardubický mančaft v hlavách myšlenky na rezignaci mít nemůže a ani nemá. "Čeká nás nejdůležitější zápas sezóny. Teď už prostě musíme vyhrát a vrátit sérii do Pardubic." K tomu by měla dopomoci především zlepšená hra v defenzivě. "Musíme více vycházet ze zabezpečené obrany, jinak to nepůjde. Když se pustíme se Spartou do hry nahoru dolů, tak to bude náš konec."

×
Dnes v 15:00 | Muži
HC Dynamo Pardubice
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sparťané jedou pro další body do Pardubic

​Uwe Krupp: Vždy je prostor na zlepšení

Vstupenky a informace k Open air v Drážďanech

Výroční utkání: speciální dres a účast mistrů