11. 10. 2008 Pavel Hrdina

Černošek: Byl to infarktový zápas

Zápas se Zlínem se Spartě příliš nevydařil. Sparťané se nevyvarovali některých chyb z minulých utkání a hlavně díky tomu letos poprvé prohráli na domácím ledě. "Něco budeme muset změnit," přiznal obránce Marek Černošek novinářům po zápase.
Diváci si už od začátku sezony zvykají na fakt, že Sparta potřebuje v úvodu impuls v podobě inkasované branky, aby se dostala do tempa. I se Zlínem se musel tým vypořádávat s gólovým mankem. „To jsme si vyříkávali v kabině, že začátky utkání nám dělají problémy. Něco určitě budeme muset změnit. Alespoň zlepšit nástup do utkání, zvýšit obrátky a doufám, že příště zápas překlopíme na naší stranu a nebudeme muset pořád dotahovat,“ prorokoval změny krátce po utkání Černošek.

Kontaktní gól Sparty padl v početní výhodě, kdy za Biegla dorazil puk kapitán Výborný. Produktivita holešovických v početních výhodách ale stále není úplně ideální. Ačkoliv se podaří dostat soupeřovu defenzivu pod tlak, vyložené šance nepřicházejí tak často, jak by si sparťané přáli. Černošek krčil rameny: „Zaměřujeme se na to a myslím, že dneska byly ty přesilovky mnohem lepší. Měli jsme spoustu střel, všechny se od Biegla odrazily a žádná dorážka už nepřišla.“

Sparťané přitom celý zápas vydatně stříleli, na Radovana Biegla vyslali padesát ran. Za jeho zády puk skončil ale jenom dvakrát a to na vítězství rozhodně nestačilo. „Biegl chytal výborně, všechno se od něj odráželo, my jsme neměli moc šancí dorážet a oni naopak proměnili všechna naše zaváhání. Byl to infarktový zápas,“ vyslovil dvaatřicetiletý bek mimo jiné pochvalu zlínskému gólmanovi, který se postavil do branky soupeře místo zraněného Murína.

Sám Černošek byl přímým svědkem čtvrté obdržené branky. Sparta po kontaktním gólu nabrala slušné tempo a tlačila zápas k vyrovnání. Proti však byl Ivan Rachůnek, který projel v 47. minutě sám domácí obranou a opět Valachům pojistil náskok. „Pomyslel jsem si, že to snad není možné. Puk mě trefil do nohy a pak se teprve odrazil k Tomášovi do brány. Po zápase jsme se o tom bavili, Tomáš si pro puk šel, viděl ho. Bohužel kotouč trefil nejdřív mě, úplně změnil směr. Je to štěstí,“ komentoval patrně rozhodující moment zápasu, po kterém už se skóre neměnilo.

Před utkáním se hodně mluvilo o domácí neporazitelnosti, Zlín se svou tragickou bilancí venkovních zápasů měl být pro Spartu snadným soustem. Toho si byl vědom i zkušený obránce, který do Sparty přišel před třemi lety z Vítkovic:„Už před sezonou jsme chtěli mít z naší haly nedobytnou tvrz, ale zatím tady, řečeno trochu s nadsázkou, rozdáváme body. To samozřejmě není náš záměr, chceme využít domácího prostředí a body, které jsme ztratili venku, stáhnout zpátky. Další šanci máme v neděli s Litvínovem a já doufám, že začátek budeme mít lepší a zápas pro nás bude tříbodový.“

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

O účast na MS U20 zabojují tři sparťané

Horák: Gesto fair play? Klobouk dolů

Leo Gudas: Radka bych ve Spartě viděl rád

Mistři 2007 - II. díl: Co dělají šampioni?