13. 9. 2007 Jakub Hlaváč

Černošek Ptáčka nahradit nechce

Když v roce 2005 přicházel Marek Černošek z Vítkovic do Sparty, provázela ho pověst spolehlivého obránce. Všechny kladné zvěsti se potvrdily a prakticky okamžitě se stal velkou oporou obranných řad týmu z Holešovic. Na soupeře platí především svým důrazem a před vlastním brankovištěm si vždy dokáže udělat pořádek.
Absolvovali jste opět zkrácenou, avšak o to intenzivnější přípravu. Jak se z vašeho pohledu vydařila?
Tím, že jsme po finále měli delší pauzu, se ta suchá příprava dala zvládnout. Tím pádem bylo také málo kluků, kteří se během ní zranili. Splnilo to očekávání nás hráčů i trenérů. Na ledě pak byl klasický dril, kdy se začínalo tím daleko těžším, fyzickou přípravou. Teď už spíše doladíme formu a doufám, že to bude zase ku prospěchu celé sezóny.

V loňském roce byla příprava asi hodně podobná …
Hodně podobná. Marian Jelínek má tréninky připravené precizně a řekl bych, že byly letos ještě o něco tvrdší než v loňském roce. Nároky na fyzičku hokejisty jsou stále vyšší, takže je to v pořádku.

Obrana Sparty se oproti minulému ročníku příliš nezměnila. Je to velká výhoda?
Je v tom opravdu velká výhoda, je velmi dobré, když se podaří ten kádr udržet pohromadě. Ať už se jedná o útok nebo obranu. Věřím, že v defenzívě letos budeme silní.

Jeden přípravný zápas jste odehrál kapitánským "C“. Máte snad ambice v této roli nahradit Františka Ptáčka?
Ne, to opravdu rozhodně ne! (smích) Jak říkal pan Výborný, hodně se točili hráči, zkoušeli se noví, takže na mě vyšla řada v jednom zápase i na kapitánování, ale rozhodně to není moje ambice do ligy.

Proti Mladé Boleslavi jste vstřelil i branku. Jste spíše pes obranář nebo si i rád uděláte útočný výlet?
Když to bude možné určitě útok podpořím, jsem sice defenzivní obránce, ale zaútočím si také rád. Pokud vstřelím nějakou tu branku, tak to bude třešnička na dortu. Rozhodně se tomu nebráním. (úsměv)

Sledujete ještě dění v týmu Vítkovic? Přes léto mohutně posilovaly…
Sleduji všechna mužstva, jak oslabují či posilují. Všichni jsou našimi soupeři, takže se o to zajímám. Vítkovice posílily hodně, bude to silné mužstvo. Trenér Jaroslav Fryčer s hráči umí a je takový pohodový. I to se jistě odrazí na jejich výkonech. Uvidíme, více se ukáže ve čtyřech vzájemných zápasech základní části.

Posílil i Zlín…
Bude opravdu velká prověrka. Doma jsou velice silní a nepříjemní. Na druhou stranu je asi jedno koho si na začátek soutěže vybereme jako prvního, druhého nebo třetího soupeře. Všechna mužstva budou velice dobře fyzicky připravena a do těch prvních zápasů dají více než sto procent.

Loňské souboje se Zlínem byly velice vypjaté a vyhecované. Očekáváte v pátek znovu jiskření emocí?
Na to se asi myslet nebude, protože ta základní část je rozdílná od play off. Teď se hraje o body, aby jich měl o vánocích tým co nejvíce a nebudou se řešit rány a bolístky z posledního play off.

Do Sparty v létě přišel lotyšský obránce Alexanders Jerofejefs. Jak se s ním v kabině domluvíte?
Saša se snaží mluvit anglicky, ale přeci jen z východní země, tak je mu ta ruština bližší. Já bohužel rusky neumím, přesto se vždy nějak domluvíme.

×
Dnes v 17:30 | Muži
Madeta Motor České Budějovice
HC Sparta Praha
×
Dnes v 12:00 | Dor.
VSK Technika Brno
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sparta zavítá po letech do Českých Budějovic

​Sparťani blízko rekordu, darovali krev i plazmu

O účast na MS U20 zabojují tři sparťané

Horák: Gesto fair play? Klobouk dolů