25. 10. 2008 Lucie Strouhová

Černošek: Výkon ani nasazení nebylo jako v derby

Sparťanský obránce Marek Černošek zažil rozporuplné utkání. V první polovině duelu s Třincem vstřelil branku a přidal asistenci, nakonec však hrdinou nebyl. Přidal totiž tři dvouminutové tresty a jeden desetiminutový, když jeho poslední prohřešek potrestal Třinec vyrovnávací brankou necelých sedm minut před koncem základní hrací doby.
Utkání se podsaditému bekovi nehodnotilo lehce. Sparta po výkonu z derby byla ostře sledovaná. Očekávalo se, že Pražané se Slezany předvedou podobný výkon a definitivně ztvrdí konec nezdarů. „Chtěli jsme do zápasu vstoupit stejně jako do derby. Bohužel se nám nepovedlo odskočit na dvě branky, naopak jsme v závěru třetiny inkasovali. To byl podstatný rozdíl,“ krčil bezmocně rameny rodák z Prostějova, jenž je členem úderné první pětky.

Společně s Gulašim jistí záda nejproduktivnější trojici Sparty, vedou si náramně. To potvrdil rovněž Černošek, když si připsal branku a asistenci. Ze sedmi body je nejproduktivnějším zadákem Holešovických. „Snažíme se hrát jednoduchý hokej. Na jednu, dvě přihrávky přejít střední pásmo a hrát co nejvíce u soupeře ve třetině,“ líčil dvaatřicetiletý hokejista, jehož jméno bylo ve spojitosti s brankou v páteční podvečer vyřčeno dvakrát.

U druhé branky však nakonec přišla oprava. Druhý úder byl uznán Ondřeji Kratěnovi, nejproduktivnějšímu hráči sparťanského mužstva. „Ondra puk tečoval, viděl jsem to,“ přiznal chlapsky hokejový cestovatel. Ten místo pěkného večera zůstal po utkání zkroušeným. Ke dvěma bodům přidal tři tresty po dvou minutách a jeden desetiminutový, přitom třetí vyloučení Černoška se stalo Spartě osudným. „Dva body mě těší, pomohl jsem mužstvu. Ke zbytku se vyjadřovat nebudu, nerad bych dostal pokutu,“ naštvaným tónem odbyl odpověď.

„Prohra je nepříjemná, odehráli jsme slušný zápas, i když výkon ani nasazení neodpovídalo předchozímu duelu se Slavií. Znovu jsme neproměnili šance, to nás stálo vítězství,“ připomněl ještě vloni člen širší české reprezentace. „Třinec nehrál zdaleka takový hokej, jako Slavia. Prakticky jen bránil a čekal na naše chyby, v naší třetině naopak hrál dobře, uměl si vytvořit šanci. Po nás nikdo nemůže chtít, abychom šedesát minut soupeře tlačili a hráli do plných, pak z toho vzejde takový nehokej,“ pokračuje Černošek.

„Bylo to pro nás důležité, potvrdit tři body z derby. Že se to nepovedlo ovšem neznamená, že složíme zbraně. Herní projev byl určitě lepší, musíme však zlepšit zakončení,“ uzavřel muž se čtyřkou na zádech, jenž v Holešovicích načal čtvrtou sezónu.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Polášek: Tenhle smutek už nechceme zažít znova

SPA - LIB 1:2 - Sparta získala bronz

Kdo s koho! Bitva o finále vyvrcholí v Praze

Forman: Věříme si, ale zůstáváme pokorní