19. 1. 2009 Pavel Hrdina

Černošek se chtěl prát dál

P r a h a - Kdyby derby nebylo pořádně vyhecované, nebylo by to pořádné derby. O tom, že čtvrtý letošní boj o pomyslný titul vládce Prahy svou atraktivitu měl, svědčí i rekordní extraligová návštěva. Právě elektrizující atmosféra boje dvou předních českých hokejových klubů možná vedla k bitce parametrů NHL, která se strhla mezi Markem Černoškem a Tomášem Mickou.

Marka Černoška si všichni budou z derby pamatovat zejména díky jeho incidentu s Tomášem Mickou zhruba v polovině zápasu. Oba borci se do sebe pustili takovým způsobem, jaký vídáme v přenosech ze zámořské NHL. „Bylo tam nějaké strkání za bránou. Dva slávisti se tam sápali na jednoho z nás, myslím, že to byl Karel Hromas. To byl asi první impuls, “ vysvětloval bitkař, který v potyčce zastupoval zájmy hostující Sparty.

Oba účastníci samozřejmě neunikli pozornosti píšťalky rozhodčího Mináře a za svoje boxerské představení dostali každý 2+2 minuty za hrubost. „Já jsem si dával pozor, rukavice jsem záměrně nezahazoval. Pokud si to správně pamatuju, Micka rukavice zahodil a nechápu potom rozhodnutí rozhodčího, proč dávali nám oběma stejné tresty,“ komentoval Černošek, který bitku prohrál, nicméně chtěl pokračovat dál. „Zůstal jsem ležet na ledě a oni nás neroztrhli. Potom najednou řešili, že už sem ležel. Nevím, je to jejich rozhodnutí,“ litoval po zápase, že nemohl spor se slávistickým útočníkem ještě dořešit.

Marek Černošek

Zdálo se, že po hromadném vyloučení, kdy za Spartu putovali na trestnou lavici ještě Langhammer s Koreisem, se hráči na obou stranách uklidnili. Ve třetí třetině se dokonce až do 59. minuty vůbec nevylučovalo. Řízný zadák Holešovických v tom ovšem žádné souvislosti nevidí: „To nevím, nedokážu posoudit. Podle mě se hrálo pořád tvrdě, jenom rozhodčí už to tolik netrestal.“

Poslední tři prohrané zápasy mají jednoho společného jmenovatele, a to jsou zaspané úvody utkání. V každém z nich prohrála Sparta první třetinu 2:0. Za tohoto stavu v kabině o první přestávce nevládne asi zrovna ideální atmosféra. To dobře zná i Marek Černošek: „Snažíme se soustředit na ty začátky zápasů, ale bohužel nám to v posledních třech zápasech uteklo. Nevím, čím to je.“

V derby se Slavií to bylo ještě o dost nešťastnější, sparťané dostali ukázkový gól do šatny. Přitom dvacet vteřin před koncem se vhazovalo před Furchem a všechno nasvědčovalo tomu, že si hosté přijatelný stav 1:0 po první třetině pohlídají. „Tam to bohužel slávisti zahráli dobře. Oni hráli na brejky, o prkna to dávali ven a měli hodně štěstí, protože ten gól byl od brusle. Ale Jarda (Bednář) má fazónu, brání se špatně,“ pochválil dvaatřicetiletý bek soupeře.

V posledním dějství hrála Sparta velice atraktivní hokej a v závěru měla několikrát opravdu blízko k otočení výsledku, což se bohužel pro holešovický klub nestalo. „Neměli jsme trošičku štěstí. Měli jsme prázdnou bránu, daleko víc šancí. Kdyby se nějaký puk do brány dostal, tak by to vypadalo úplně jinak,“ spekuloval Černošek. „Pro nás jsou každé body dobré, ale dneska jsme měli na tři,“ dodal nakonec.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Leo Gudas: Radka bych ve Spartě viděl rád

Němeček: Gól bych vyměnil za výhru

Podpora Sparty: fandění i obří choreo

Mistři 2007 - II. díl: Co dělají šampioni?