5. 11. 2007 Jakub Hlaváč

Černošek se po těžké sérii těší na odpočinek

Velký bojovník a srdcař ve sparťanském dresu Marek Černošek výrazným způsobem přispěl k zisku dvou bodů v nedělním utkání. Nejenže prostřelil Pruska a nesmazatelně se tím zapsal do statistik, ale ještě bezchybnou hrou v obraně a oslabení dlouho nedovolil vítkovickým střelcům skórovat. Nyní se těší na psychický odpočinek a dobytí fyzických sil.
Sparta má za sebou šňůru pěti zápasů na ledě soupeře a dokázala z nich vytěžit šest bodů. Černošek odhalil původní plány a navíc označil utkání, ze kterých byla největší šance uloupit nějaký ten bodík navíc. „Měli jsme před celou sérií za cíl udělat venku sedm bodů, i tak jsme spokojení, protože hrát pětkrát v řadě venku je nepříjemné pro každé mužstvo. Ztratili jsme asi v Litvínově a Pardubicích, kde byla utkání vyrovnaná.“

Do daleké moravskoslezské metropole vyrazil autobus s hokejisty již v sobotu, aby hráči nebyli po dlouhé cestě unaveni a mohli udělat pro výsledek maximum. Kladně tento krok sparťanského vedení hodnotil i obránce, jehož tradičním číslem na dresu je čtyřka. „Určitě nám to pomohlo, ne každý hráč se s cestováním dobře vyrovnává, takže je pro jistotu lepší jet o den dříve a mít své pohodlí,“ shrnul celou situaci černovlasý odchovanec Prostějovského hokeje.

Nejen vzorná defenzivní činnost zdobí tohoto sympatického beka. Ve Vítkovicích si připsal již druhou vstřelenou branku a dotáhl se na své kolegy z obrany Vykoukala s Hanzlíkem. Martina Pruska prostřelil z mezikruží, kam si šikovně sjel od modré čáry. „Otevřelo se mi místo, protože hráč, který mě měl hlídat, zaspal. Já jsem viděl Michala Dragouna, jak dělá zpětnou kličku, tak jsem si najel mezi kruhy a naštěstí mě viděl,“ vyzdvihl Dragounův podíl na jediném sparťanském gólu ze hry.

Do ČEZ Arény se jistě rád vrací, vždyť jí zná jako své boty. Před přestupem do Sparty hájil právě modrobílé barvy ostravského klubu. S nostalgickými pocity to nepřehání, přesto jistou výjimečnost pociťuje. „Je to trochu jiné, působil jsem zde čtyři sezóny, ale už to není nijak vyhrocené, protože ve Spartě jsem také již třetím rokem.“

V první čtvrtině extraligy měla Sparta velmi mocnou zbraň – skvěle ubráněná oslabení. Pak se v této činnosti hráčům trochu přestalo dařit, aby se v městě uhlí a oceli ke své precizní práci při početní výhodě soupeře vrátili a její zvládnutí bylo klíčové. „V druhé třetině jsme oslabení hráli dost a v závěru jich taky bylo hodně. Jen je škoda,že se nepovedlo vstřelit branku z nějaké přesilovky, mohli bychom pak vést dva nula a zápas vyhrát,“ litoval ztráty jednoho bodu muž s vizáží kulturisty.

Co vedlo k vítězství? Zlepšená disciplína a především striktní dodržování taktických pokynů, alespoň to vyplývá z názoru Černoska, který reagoval na otázku, zda se za jeden den volna dá něco v herním systému předělat. „Není co měnit. V Pardubicích nám zápas nesedl, odehráli jsme špatně přesilovky a oslabení. Dnes jsme se na to hodně soustředili a přineslo to své ovoce.“

Nyní budou moci hokejisté mistrovského celku nabrat novou sílu, protože je na programu reprezentační přestávka. Většina svěřenců trenéra Výborného ji uvítá s radostí a výjimkou nebude ani ostřílený mazák, který v extralize vystřídal již sedm celků. „Myslím, že nám všem pomůže, neboť budeme mít dva dny volna, trochu si odpočineme. V dalších třech dnech dvoufázově potrénujeme a navíc si i psychicky odpočinem. Těšíme se na to,“ řekl a prozradil, že je přichystán i tréninkový tábor mimo Prahu. „Jedeme na dva dny na soustředění do Benátek nad Jizerou,“ uzavřel rozhovor příjemný elegán.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Chlapík: Rád bych si za Spartu ještě zahrál

Trenéři: Jsme rádi, že můžeme být na ledě

​Sparťanská krev #14: Kdy jindy, když ne teď!

Bratři ve Spartě: Nedvědovi, Francouzi i naděje