2. 9. 2009 Lucie Strouhová

Cháberu těší další vítězství i získané peníze do kasy

Gólman Jan Chábera prochází těžkou zkouškou, ale vede si znamenitě. V pěti dnech odchytal čtvrté utkání a zejména ve finálovém zápase Tipsport Hockey Cupu dokázal, že na něm bude stát i padat úspěch Sparty. Zejména v závěru utkání se Zlínem totiž srdnatě odolával mocnému finiši zlínských hokejistů.

Přestože Jan Chábera přišel do Sparty před letní přípravou, sbírá v brance Pražanů jeden úspěch za druhým. A to ještě nezačala samotná soutěž! Nejprve mužstvu pomohl ke stříbrným medailím na mezinárodní scéně, o dva dny později vychytal vítězství v letním poháru. „Stále jde jenom o přípravu. Konečně po zápasech, které jsme hráli se soupeři z první ligy, měl finálový zápas tempo. Určitě nás samotné vítězství těší a jako bonus máme i nějaké peníze do kasy,“ usmál se pětadvacetiletý gólman.

Narážel tak na vysokou sumu, kterou vítězený tým za své letní snažení obdržel. Kolik z osmisettisícové částky však spolkne kasa v kabině hokejistů brankář netuší. „To ví pouze kapitán,“ krčil rameny maskovaný muž, který se musel mezi tyčemi činit především v posledních minutách zápasu. Zlínu šlo o všechno a veškeré síly vrhnul do útoku.

„Hodně nám pomohl turnaj v Salzburku, kde byly vynikající týmy a my jsme s nimi sehráli kvalitní zápasy. Byli jsme tak na Zlín dobře připraveni a jedině dobře, že jsme navázali na naše výkony a zvítězili. Na ligu budeme dobře připraveni,“ ujišťuje českobudějovický odchovanec.

Ten se mohl radovat z čistého konta, nebýt tak trochu smolné situace ze devětačtyřicáté minuty. „Když jsem viděl, že bek lehá do střely, tak jsem měl zůstat stát proti střelci, ale kdyby přihrávka prošla, už bych se nestihl přesunout. Naneštěstí se to odrazilo zpět k přihrávajícímu hráči a už jsem nemohl nic dělat,“ litoval gólman, jenž spoluhráči ani v žertu nevyčinil. „Byla to nešťastná náhoda, bek chtěl gólu zabránit stejně jako já,“ uvedl.

Každé vítězství si zaslouží pořádnou oslavu, tentokrát však na žádné křepčení nedojde. „Není čas, trénujeme v sobotu i v neděli,“ prozradil hokejista, jenž v uplynulých pěti dnech odchytal čtyři velice náročná utkání. „Najednou se mi chytá dobře, nohy mě nebolí. Zvládl bych další dva, tři zápasy za sebou. Po druhém utkání v Salzburku jsem se cítil špatně, měl jsem toho dost, ale nyní jakoby se únava vypařila,“ přemýšlí nahlas.

Poslední přípravný zápas odehrají Hynkovi svěřenci hned ve čtvrtek, kdy v generálce na nejvyšší hokejovou soutěž přivítají Slovan Bratislava. Bude v brance opět sparťanská jednička Chábera? „Už by toho bylo asi moc. Nevím, co vymyslí trenér, ale zřejmě chytat nebudu,“ myslí si závěrem.