19. 2. 2011 Marcela Volfová

Chce se mi brečet, přiznal po utkání Pöpperle

P r a h a - Sparta se v posledním domácím utkání v základní části střetla s Vítkovicemi. Domácí zvládli úvodní část zápasu na jedničku, ale ve druhé třetině zaveleli k obratu hosté. Otočili vývoj utkání ve svůj prospěch a zvítězili 4:2. Sparťanský brankář Tomáš Pöpperle po utkání jen těžko hledal slova. „Nedovedu si vysvětlit, co jsme tam předváděli.“

Sparta přitom začala utkání velmi dobře. Po 12. minutách vedla díky gólům Luňáka a Tona už 2:0. Holešovičtí neustále zaměstnávali vítkovického brankáře Málka, oproti tomu Pöpperle moc práce neměl. „Začátek byl hrozný, deset minut na mě nešla snad ani jedna střela, bylo to hodně špatný,“uvedl Pöpperle.

Tomáš Pöpperle

Ve druhé třetině ale jako kdyby za Vítkovice nastoupil jiný tým. Hosté zcela ovládli utkání a domácí se téměř nedostali k puku. Počet střel na konci druhé části hovořil jasně, devatenáct ku třem ve prospěch Vítkovic. Navíc se hostům podařilo vyrovnat skóre a čtyři minuty před koncem druhé třetiny dokonce odskočit na rozdíl jednoho gólu. „Nechápu ten nástup do druhé třetiny, nedovedu si vysvětlit, co to mělo znamenat,“ kroutil hlavou Pöpperle, kterého při vyrovnávacím gólu Vítkovic nechali obránci na holičkách. „Vedli jsme 2:0 a najednou jsme úplně přestali hrát, nechtěli jsme puk. Bylo jasné, že Vítkovice přidají. Prohrávali 0:2 a chtěli vyhrát. Vůbec si nedovedu vysvětlit, co jsme tam předváděli,“ smutnil Pöpperle. „Kdybychom alespoň udrželi nerozhodný stav, ale laxností jsme je pustili do vedení a oni si to už pohlídali. Co k tomu říct? Chce se mi brečet,“ dodal.

Stejný obrat zažila Sparta i v nedávném utkání proti Českým Budějovicím, kdy ztratila vedení 3:0 a prohrála 3:5. Pöpperle připustil, že by to mohlo být i tím, že je mužstvo hodně omlazené. „Je pravda, že v týmu je hodně mladých kluků, nějaké zkušenosti tam nejsou a vliv to může mít, ale pořád to neznamená, že předvedeme, co jsme předvedli,“ uvedl Pöpperle.

V závěrečné části Vítkovice ještě zvýšili v početní výhodě skóre na konečných 4:2 ve svůj prospěch. Dva góly dal v zápase vítkovický Petr Pohl, který po utkání přiznal, že byl minulý týden u Tomáše Pöpperleho na obědě. „Říkal jsem mu, že mu dám najíst, ale že mi nesmí dát gól,“pousmál se Pöpperle, který se s Pohlem zná z působení v týmu Syracuse Crunch. „Hraje výborně, dostal se do pohody, snad mu to vydrží a bude se mu v play off dařit,“ zakončil rozhovor Pöpperle.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Krutil: Šance v áčku je obrovská čest

MAN - SPA 1:4 - Vítězná německá derniéra

Růžička: Máme na čem stavět, parta je výborná

Barbora Snopková Haberová: Chceme plnou O2 arenu