30. 1. 2011 Oliver Sálus

Chci být tady na Spartě, i když se zrovna nedaří, hlásí Žálčík

P r a h a - Sparta porazila na svém ledě poslední Mladou Boleslav 4:2. Aktivní postavou sparťanské ofenzívy byl člen třetího útoku, rychlonohý Lukáš Žálčík. Gólově se sice neprosadil, každé střídání ho však byl plný led.

Lukáši, jak byste zhodnotil dnešní zápas, který Sparta vyhrála 4:2?
Po několika špatných utkáních jsme konečně zvítězili, takže utkání hodnotím pozitivně. První třetina byla z našeho pohledu sice špatná, ale ve zbylých dvou jsme dokázali dát čtyři branky.

V posledních dvou zápasech jste vstřelili pouze jeden gól, dnes jich od vás soupeř dostal čtyři. Kde byl asi největší rozdíl v dnešním a ve dvou posledních zápasech?
V dnešním zápase jsme-li jednoznačně více štěstí, než v těch předešlých, prolomili jsme střeleckou smůlu. I když jak jsem řekl, první třetina byla opravdu hodně špatná, tak ve druhé jsme se po delší době střelecky prosadili. Proměnili jsme šance, které jsme měli proměnit už třeba proti Brnu.

Lukáš Žálčík

Boleslav vám dnes dala oba góly po vašich hrubkách v obraně. Co proti tomu dělat?
Každý zápas rozhodují chyby. Jediný recept jak se tomu asi vyhnout je si tu konkrétní chybu zapamatovat a v příštím zápase už ji neudělat. Oba góly padly po našich chybách, takže bychom se nad hrou dozadu měli zamyslet.

Dnes jste měli celkem osm přesilovek, ale v několika z nich jste dokonce ani nevystřelili. Proč Sparta nedokáže využít početní převahu?
Přesilovky nám opravdu nejdou. Musíme na tom zapracovat. Máme hodně přesilovek, ale nedokážeme se dostat ke střele, vystřelit a dát gól. Já pořád věřím, že se to časem zlepší a budeme naše přesilovky využívat.

Jaká je nálada v týmu, který už ví, že se do play-off zřejmě nepodívá?
Nálada je pořád stejná. Možná se teď ještě trošku zlepšila, protože nám prakticky už o nic nejde, v play-off nebudeme. Ale soustředíme se dál na hru, čekají nás další zápasy.

Je pro vás příjemnější vyhrávat v juniorce a v Berouně nebo prohrávat tady na Spartě?
Každý sportovec rád vyhrává. Já jsem tady na Spartě rád, i když se zrovna nedaří. Snažím se hrát co nejlíp, abychom vyhrávali, i když už je asi pozdě.

Jak se vám hraje s Lukášem Luňákem a Tomášem Karpovem?
Zatím velmi dobře. S Lukášem se znám z juniorky, s Tomášem jsem ještě nikdy nehrál, ale zatím to funguje. Dneska jsme měli několik obrovských šancí, hlavně Tomáš Karpov. Je škoda, že nedal gól, protože si ho dneska opravdu zasloužil. Trenér nás nechává hrát spolu ve třetí lajně, takže se sehráváme a já jsem s klukama spokojený.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Machovský: V O2 areně se cítím skvěle

SPA - ZLN 3:0 - Vítězná domácí premiéra!

Nový Sparta magazine v prodeji!

​Sparťané podruhé přistoupili na snížení platů