3. 4. 2022 Petr Pavlík

Chlapík: Důležitý gól, změny nás nakoply

FILIP CHLAPÍK v úvodním semifinálovém utkání proti Motoru obstaral vítěznou branku, když v průběhu druhé třetiny poslal svůj tým do vedení. I díky němu sparťané vedou v sérii 1:0. „Zápas s Motorem byl o něco pomalejší než s Libercem, který hrál rychle. Oba gólmani chytali skvěle. Náš brankář vychytal i nájezd, což nám hodně pomohlo,“ kvitoval autor rozdílového gólu.

V úvodním semifinálovém utkání proti Motoru jsi vstřelil vítěznou branku. Cítíš velkou úlevu?
Ani ne. Sice jsem se prosadil skoro po měsíci, čekání bylo dlouhé, ale já jsem se nijak nestresoval. Věděl jsem, že když budu hrát svoji hru, gól určitě přijde. Pro nás to byl velmi důležitý gól.

Proti Budějovicím to byla od začátku velká bitva. V čem je zatím semifinále odlišné oproti předchozí sérii?
Zápas s Motorem byl o něco pomalejší než s Libercem, který hrál rychle. Motor má trošku starší tým, víme, že budou chtít kontrolovat hru. Vědí, kde mají být a jak hrát, každá velká chyba se využívá. My jsme nehráli v první třetině moc dobře, věřím, že se zlepšíme a výkony půjdou nahoru.

Trenéři od druhé třetiny proházeli útočné formace, například ty jsi nehrál tradičně po boku Davida Tomáška. Byl to pro vás velký impuls?
Určitě. Celý tým jsme nehráli v první třetině dobře, dělali jsme v obranném pásmu zbytečné chyby, po kterých soupeř byl na koni a dostával se do útoku. Trenéři udělali tohle rozhodnutí, které bylo správné. Dali jsme gól, což bylo super.

Na úvodní zápas semifinále dorazilo přes patnáct tisíc fanoušků. Jak sis užil celou atmosféru?
Atmosféra byla super! V aréně bylo trošku vedro, ale jinak si na nic nemůžu stěžovat. Za fanoušky jsme samozřejmě moc rádi. Je to úplně něco jiného. Je super, že chodí na zápasy tolik lidí. Věřím, že přijdou v hojném počtu i na další utkání.

Utkání doprovázelo také spoustu emocí na obou stranách, například útočník Tomáš Šmerha se často dostával do konfliktu s protihráči. Jak moc pomáhají týmu takové momenty?
Šmerhič tým nabudil, odvádí skvělou práci. Bohužel ale taky udělal jeden faul, ale to se stane. Takové kluky jako je Šmerhič, potřebujeme. Je to taková malá čivava (smích), ale zároveň hrozně důležitý pro celý tým.

V utkání předvedl výborné zákroky brankář Július Hudáček, který podržel náš tým. Co říkáš na jeho povedený vstup do semifinále?
Za mě jedině super. Oba gólmani chytali skvěle. Náš brankář vychytal i nájezd, což nám hodně pomohlo. Když zachytá dobře gólman, tým se o něj může opřít. Tím pádem můžeme dojít daleko.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Billa Cup den čtvrtý: Sparta obsazuje druhé místo

Dvořáček: Mladí kluci hráli perfektně

KLA - SPA 2:4 - Výhra v omlazené sestavě

Pojeďte se Spartou do Skandinávie!