26. 1. 2024 Matyáš Kot

Chlapík: Jsou to zbytečně ztracené body

V Českých Budějovicích sparťané dvakrát vedli, přesto jsme nakonec na body bohužel nedosáhli. “Jsou to zbytečně ztracené body. Velká škoda,” řekl po utkání Filip Chlapík.

Utkání jste začali velice dobře, co se od druhé třetiny stalo?
Začátek se nám povedl. Pouze našimi chybami jsme soupeře dostali do zápasu. Dali jsme jim přesilovku pět na tři, kterou využili. Dále to bylo určitě o individuálních chybách. Je to už třetí zápas, kdy se nám nedařilo dostat soupeře pod tlak. Nešlo nám to. Předtím to byly přesilovky, které jsme neproměnili. Jsou to zbytečně ztracené body. Velká škoda.

Dá se po těch třech zápasech určit, z čeho ty chyby ve hře vyplývají? Může jít o únavu?
Únava to určitě není. Jsme profesionálové, připravujeme se na tohle celou letní přípravu, abychom v této fázi byli připraveni fyzicky. Čím víc si říkáme, že nás něco zlobí, tak tím víc se nám to další zápas děje. Třeba fauly. Nedá se nic dělat. Musíme tyhle tři zápasy hodit za hlavu a jet dál.

Řešili jste společně gól na 3:3, který muselo potvrdit až video?
Kluci, co jsou na ledě, tak pokaždé přijedou a společně se o té situaci bavíme, především o tom, co si o tom myslí. Hned říkali, že si myslí, že to byl gól. Kluci kteří tam byli, tak viděli, jak to bylo.

Kvalita v týmu bez debat je, ale je třetí porážka v řadě varovným prstem?
Určitě se na zápas podíváme. Není to příjemné, chceme vyhrávat každý zápas. Určitě to nepřidává na nějaké pohodě, ale chceme to hodit za hlavu. Čekají nás další těžké zápasy, které jsou součástí Holdu. Připravíme se na neděli co nejlépe, abychom uspěli.

Ideální šance sérii prolomit?
Moc se na Hold těšíme! Přijde hodně lidí. V obou zápasech chceme uspět a vrátit se na vítěznou vlnu.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Martinec: Příprava s áčkem mladým pomůže

Filip Novák: Smlouva je pro mě odměnou!

Termíny CHL: začátek doma, venkovní víkend

Příprava: extraliga a generálka v Německu