28. 1. 2024 Matyáš Kot

Chlapík: Konec ukázal náš týmový duch!

Důležité tři body proti těžkému soupeři nás dostaly zpět na vítěznou vlnu! "Po těch prohrách jsme chtěli za každou cenu vyhrát. Dost jsme si toho řekli a následně to plnili na ledě. Obrovská chvála všem klukům v kabině, včetně Kořena, který byl v brance fantastický," pochvaloval si po vítězství dvougólový Filip Chlapík.

Bylo důležité, že jsme ustáli začátek a dali první gól?
Nervozita před utkáním byla, jelikož se nám předešlá utkání nepovedla. Chtěli jsme do zápasu skočit trochu obezřetně a bez jakýchkoliv hloupostí. Gól od Toňáka samozřejmě hrozně pomohl. Ten tým nabije, když dá někdo svůj první gól. Ještě když je mladej spjatý s tím příběhem, který má s otcem. Jsem za něj moc šťastný, zaslouží si to.

Máme za sebou zcela jiný zápas oproti Českým Budějovicím?
V Budějovicích jsme měli vedení a nechali si náskok zbytečnými chybami utéct. V tomto zápase jsme od začátku do konce jeli tak, jak jsme chtěli. Samozřejmě tam pokaždé chyby budou, ale bylo toho minimálně. Byl to skvělý výkon ode všech. Dali jsme tomu maximum.

Rozhodla naše zodpovědnost po celé utkání?
Play-off se blíží a máme nějaký styl, kterým se chceme prezentovat. Myslím si, že není čas na nějaké blbosti směrem dopředu. Chtěli jsme to vzadu mít zajištěné a hru se už snažíme vést do play-off.


Užil sis utkání díky jeho výjimečnosti a také nezvyklé šarvátce na konci?
Takové zápasy před tolika lidmi jsou vždy skvělé a moc nás baví. Emoce k tomu patří. Myslím si, že emoce přidá i fakt, že nás vyřadili dvakrát za sebou. Ten tým chcete porazit tedy se vším všudy. Na konci byla nějaká potyčka a přidali se všichni. Ukázalo to náš týmový duch, když jsme se tam všichni sjeli a bojovali za toho kluka, který tam byl ze začátku sám. Asi to moc hezké pro někoho nebylo, ale k tomu to patří.

Potěší, že jsme se od třetího Třince bodově odpoutali o něco víc?
První místo je už asi trochu daleko, ale chceme jít zápas od zápasu. Chceme hru směrovat do play-off a tohle bylo dobré utkání.


Skvělé jsou i nové záchranářské dresy, líbí se ti?
Jsou moc hezké. Je to skvělé. Každá akce na dobrou věc je super a všichni v tom chceme být. Moc jsme si to všichni užili.

Bude to s Libercem podobné?
Je to sice úplně jiný soupeř a hrají jinak stylově, ale je to další kvalitní soupeř. V této fázi jde každému týmu o cenné body, aby byl tam, kde by chtěl být a také to tak vypadá.

My jsme, je tohle ideální příprava na play-off?
Určitě. K tomu play-off směřuje celá sezóna a makáme tady i s letní přípravou nějakých osm měsíců. Určitě je play-off z toho všeho to hlavní. Tímto směrem chceme také náladu celé kabiny směřovat do vyřazovacích bojů.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Žmola: Jsem Spartě vděčný za důvěru

Druhou posilou Sparty je Tomáš Hyka

Pavlák: Hrát za Spartu je pro mě čest