31. 10. 2023 Daniel Ryl

Chlapík: Musíme tento výkon hodit za hlavu

Útočník Filip Chlapík byl po porážce v Pardubicích zklamaný zejména ze zbytečných chyb a darovaných gólů soupeři. "Rozhodla naše blbost. Musíme tento výkon hodit za hlavu a připravit se na Kladno, kde to nebude vůbec lehké," motivoval po porážce, přes kterou však chválil výkon Josefa Kořenáře i výpomoci z Litoměřic finského útočníka Riky Sihvonena.

Zažil jsi podobný začátek?
Možná v juniorce, ale co hraju dospělý hokej, tak úplně ne.

Jak v takovou chvíli tým reaguje?
Začátek byl hodně divoký. Pardubice daly dva góly z přesilovky, což se stává. Říkali jsme si, že se musíme uklidnit a myslím, že to tak měli i oni. Nechtěli jsme se pouštět do nějaké přestřelky, ale prostě to tam napadalo. Dalo se tušit, že s takovými týmy to nebude pokračovat celý zápas.

Na každý gól přišla rychlá odpověď Pardubic, prohráli jsme si tím zápas?
Nemělo by se to stávat, hlavně ve třetí třetině. Celou druhou třetinu jsme bojovali a byli horším týmem, pak sice srovnáme, ale necháme si dát gól. Pak je těžké to proti Pardubicím otáčet. Naše blbost.

Ve hře jsme dlouho byli hlavě díky Kořenovi, souhlasíš?
Kořen odchytal fantastický zápas, nebyli jsme lepším týmem a on nás celou dobu držel. I Kovy to měl těžký, bohužel dostal góly po našich chybách.

Chyběli nám na přesilovce Josh s Řepou?
Moc jsme si toho v přesilovce nevytvořili. Těžko říct. Je změna, když musí naskočit někdo jiný. I při hře pět na pět nám mohli pomoct.

Na přesilovku s vámi chodil také Riku Sihvonen, který přišel na pomoc z Litoměřic. Jak se ti s ním hrálo?s vámi chodil Riku Sihvonen, jak se ti s ním hrálo?
Myslím, že se s tím popasoval dobře. Do týmu přišel teprve dneska. Navíc je cizinec, což je vždycky těžký. A ještě jít do zápasu proti Pardubicím, určitě si zaslouží pochvalu.

Jak se po herní pauze cítíš?
Člověk fyzicky trošku odejde, ale cítím se dobře. Jelikož jsem člověk, který nebude nikdy úplně spokojený, takže vždycky to může být lepší. (usmívá se)

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Buchtele: Ve Spartě jsem si vytvořil domov

Konečný: Šance ve Spartě jsem si vždycky vážil

Vstupenky na MS jsou stále k dispozici

Daníček před MS: Porveme se o medaili!