31. 1. 2015 Jiří Liebreich

Chlapík: První gól? Super! Volek: Konečně!

Po dvou nepříjemných porážkách se sparťané svým fanouškům revanšovali, a to způsobem vskutku stylovým. Karlovy Vary si z hlavního města odvezly prohru 1:9, pod kterou se svým prvním extraligovým gólem v kariéře podepsali i ADAM CHLAPÍK s DOMINIKEM VOLKEM. Chlapík zvyšoval v první třetině na 2:0, Volek se radoval v samém závěru zápasu. V úniku byl faulován, načež proměnil trestné střílení.

Adam Chlapík o prvním gólu: Je to paráda!

Karlovy Vary jste rozdrtili 9:1, jaké převažují emoce?
Je to super pocit! Naše lajna se dokázala konečně prosadit. Za krásné nahrávky musím poděkovat spoluhráčům.

Adam Chlapík

Vstřelil jste svůj první gól v kariéře, jak na něj a na utkání budete vzpomínat?
Se zápasem musíme být spokojení. V první třetině jsme dali tři góly, tím pádem se nám otevřelo více prostoru pro kombinace. Jsem šťastný, protože jsem vstřelil svůj první gól. Čekal jsem na něj jedenáct zápasů. Ulevilo se mi. Je to paráda!

Loni vám byl přičten jeden kanadský bod, který byl ale později zpětně odebrán. Nyní už máte nejen první kanadský bod, ale i první gól. Je to úleva?
Určitě, a velká! Minulý zápas proti Mladé Boleslavi jsem měl asistenci, teď taky. Je to super pocit.

První zápas v rámci holdu nevyšel, prohráli jste 0:5 s Hradcem Králové. Byl dnešní vyvedený duel jakousi omluvou za předchozí zmíněný nezdar?
Ani ne omluva, spíše jsme si s klukama řekli, že musíme makat naplno. To, co se stalo posledně, se na Spartě dít nemůže. Zápasem proti Karlovým Varům jsme si dali super příklad toho, jak se má hrát. A vyšlo to!

Překvapil vás soupeř svou ne vždy razantní a důslednou hrou?
Chtěli jsme hrát agresivně už od začátku. Ano, byly tam i šťastné góly, ale my jsme jeli podle plánu, který jsme si určili.

Návštěva přes deset tisíc fanoušků, taková musí nakopnout úplně každého…
Atmosféra byla skvělá. Hrát pro takový počet lidí je obohacující, nevšední. Děkujeme jim za to, že přišli.

Dominik Volek proměnil nájezd „ruským“ blafákem

Byl dnešní výjimečný výkon jakousi omluvou po prohraném duelu s Hradcem Králové?
Po dvou nevydařených zápasech jsme chtěli doma ukázat, že umíme vyhrávat. To se dnes povedlo na jedničku. Vyšlo nám vše, co jsme si v šatně řekli. Tentokrát nám tam všechno napadalo, za což jsme hrozně moc rádi. Nechtěli jsme, aby na nás padla nějaká deka. Tohle vítězství nás nakopne, budeme opět vyhrávat!

Dominik Volek

Čekal jste, že bude soupeř klást větší odpor?
Letos jsme s nimi dvakrát prohráli. Tentokrát nebyli tak houževnatí.

Vrcholila akce Sparta vzdává hold, jak jste se na toto výjimečné utkání těšil? Jak jste ho vnímal?
Strašně moc jsem se těšil, protože když přijde takhle moc lidí, tak mě to vyburcuje k lepším výkonům. Dresy se mi moc líbily. Dařilo se nám v nich. Děkujeme fanouškům, že přišli na tuhle akci a složkám Integrovaného záchranného systému za to, co dělají pro náš stát.

V samotném závěru jste stihl utéct a nechat se faulovat, počítám, že za daného stavu jste měl velkou radost z odpískaného trestného střílení…
Zase tak velkou radost jsem neměl, protože se na mě dívalo deset tisíc lidí a já byl na ledě sám (smích). Nechci říct, že jsem byl nervózní, chtěl jsem si to užít. Martin Réway mi řekl, ať vystřelím golfákem. Udělal jsem, vyšlo to. To byla taková třešnička na dortu. Neplánoval jsem si to takhle, ale Réwy mi to poradil. Už mi to tedy vycházelo na tréninku, ale jsem rád, že to vyšlo i v zápase. Musím mu poděkovat, že mi připomněl tohle zakončení.

Soupisku posílil brankář Jaroslav Janus a útočník Michal Vondrka. Co to pro tým znamená?
Příchod Vondrky je pro nás moc dobrý. Je to reprezentant, nám může jedině pomoct. Je to zkušený hokejista, který toho má hodně za sebou. Je to super kluk do šatny, což je důležité, abychom utužili partu před play off. Januse osobně neznám. Máme ale dva kvalitní gólmany, to je skvělé.

Derby, odlišný zápas od všech ostatních. Těšíte se?
Vždycky se moc těším. Je to jeden z nejlepších zápasů v sezoně. Doufám, že ho úspěšně zvládneme!

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Los CHL: známí soupeři i atraktivní destinace

Permanentkáři si mohou vyzvednout ročenku!

Kvapil: Druhé zranění už bylo frustrující

Permanentky na novou sezonu v prodeji!