11. 2. 2022 Petr Pavlík

Chlapík: Skvělý výkon, výhru jsme si zasloužili

FILIP CHLAPÍK v Mladé Boleslavi znovu řádil, když dvěma body v přesilových hrách přispěl svému týmu k další velmi cenné tříbodové výhře. „Myslím si, že jsme předvedli opravdu parádní výkon po všech stránkách. Soupeře jsme téměř k ničemu nepustili,“ liboval si nejproduktivnější hráč Pražanů.

Proti Mladé Boleslavi jsme předvedli spolehlivý výkon, který nám zajistil cenné tři body. Jaký to byl zápas?
Myslím si, že jsme předvedli opravdu parádní výkon po všech stránkách. Soupeře jsme téměř k ničemu nepustili. Machy vychytal několik šancí soupeře, výhru jsme si jako tým zasloužili.

Rozhodly v náš prospěch dvě využité přesilové hry v první třetině?
Asi ano. Ve druhé třetině jsme pak ještě přidali další dvě branky, což bylo klíčové. Pro soupeře už bylo těžké se vrátit zpět do zápasu a dotahovat čtyřbrankové manko ve třetí třetině. Všichni kluci v týmu odvedli skvělou práci.

Co bylo potřeba zlepšit v přesilovkách?
Věděli jsme, že se nám v nich v poslední době moc nedařilo. Chtěli jsme být agresivnější. Při prvním gólu mi Max dobře nahrál a já jsem už pak věřil, že brankáře prostřelím. Ve druhé přesilovce jsem dopředu věděl o Romanovi Horákovi před brankou. Za mě strašně moc důležité góly, které nám pomohly v cestě za výhrou.

Jak zněly pokyny od trenérů před zápasem v kabině?
V kabině jsme si říkali, že když budeme ve vedení, nesmíme inkasovat zbytečné góly a hrát zodpovědně v obraně. Když si soupeř připravil své šance, Machy zasáhl a udržel nás ve hře. Za to mu patří velký dík. Škoda jen, že nevychytal čisté konto.

Mrzí ho neudržená nula v závěru utkání hodně?
Určitě ano. Myslím si, že pro brankáře je to důležitá statistika. Určitě si přál po takovém výkonu vychytat čisté konto. Nedá se nic dělat. Na druhou stranu zastavil několik velkých šancí ze strany soupeře. To pro něj může být útěcha.

V Mladé Boleslavi jsi zaznamenal další dva body v produktivitě. Sleduješ své statistiky?
Lhal bych, kdybych řekl, že ne. (usměje se) Osobní statistiky pro mě ale nejsou až tak důležité, jako týmové. Hraju v Čechách, hodně lidí se o tom se mnou baví. Zatím se mi bodově daří, uvidíme, jak to bude dál.

Na co se budete soustředit směrem do dalších zápasů?
Je to pořád stejné, musíme makat na sto procent. V této fázi se moc nekoukáme na tabulku, spíše nás zajímá herní projev. Myslím si, že se oproti předchozím zápasům výrazně zlepšil. Chceme se hlavně co nejlépe připravit na vyřazovací část. Musíme do sebe dostat základní věci, pořád vnímáme prostor ke zlepšení.

Čeští hokejisté na olympiádě urvali první vítězství, když porazili Švýcarsko na nájezdy. Sleduješ počínání našich sparťanů?
Jasně! Klukům moc fandím, věřím, že Sob s Řepou přidají nějaký ten bod. Když je možnost, určitě se rád na zápas podívám. Doufám, že se všem bude dařit a udělají úspěch.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Tomášek po zranění: Snad mě to posílí!

Kovář: Pozici jedničky si musím zasloužit

Vstupenky na pražské derby v prodeji!

Krejčík: Potkal jsem tu spoustu kamarádů