7. 4. 2024 Daniel Ryl

Chlapík: V Praze chceme sérii ukončit

Vítězná série končí, ale není třeba sklápět hlavy! Celý tým zůstává pozitivní, na čemž nic nemění ani první porážka v playoff. "Tentokrát prostě byli lepším týmem. Chtěli o trošku víc, ale budeme hrát u nás doma, kde nás poženou naši fanoušci, takže se těšíme," zůstal nad věcí útočník Filip Chlapík, jenž se na konci čtvrtého utkání postavil za své spoluhráče.

Rozhodlo, že jsme si oproti předešlému zápasu nepomohli přesilovkami, a to hlavně na začátku zápasu?
Myslím, že jo. Měli jsme dvě velké šance, ale bohužel nám nevyšly. Jak jsme si pomohli my v předchozím zápase, oni si pomohli v tomhle. Je to určitě škoda, protože to bylo na začátku a zápas mohl probíhat jinak. Pak už jsme byli horším týmem, ale věděli jsme, že série bude strašně těžká. Vyhráli čtyři tituly za sebou, je to top tým. Nic se ale neděje, jedeme dál!

Je pozitivní signál, že jsme se po vstřeleném gólu herně zvedli?
Víme z celé sezony, že sílu máme. Nebyl to ale náš nejlepší výkon. Proti takovému týmu prohrávat 0:2, když víme, jak hrajou, je strašně těžký.

Vybrali jsme si trošku smolnější utkání?
Měli jsme tam tyčku, blbé střídání v šesti, což se stává. I na střídačce je hodně emocí. Škoda, že jsme hráli v šesti druhý zápas po sobě. Stávat by se to nemělo, ale bohužel se stalo. Už je to za námi a koukáme se na další zápas.

Pomohlo Třinci, že protočil sestavu?
Mají kvalitní tým. I zápasy předtím mohly dopadnout jakkoliv, tentokrát prostě byli lepším týmem. Chtěli o trošku víc, ale budeme hrát u nás doma, kde nás poženou naši fanoušci, takže uvidíme.

Požene nás v úterý kromě fanoušků i motivace, že už se nechceme do Třince vracet?
My chceme sérii prostě ukončit a vyhrát. To je nejtěžší krok. Oni to nechtějí zabalit, bude to boj do poslední vteřiny, ale my se hrozně těšíme. Musíme si odpočinout, zvládnout cestu a připravit se na úterý.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mistři světa ze Sparty: legendy doplnilo duo K+K

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Ze Sparty na MS: na českém turnaji poprvé!