17. 3. 2011 Daniel Ryl

Chtěli jsme hrát zodpovědně, shodl se Přibyl se Sovíkem

K prvnímu utkání juniorského play-off musela Sparta zavítat na led Litvínova. Přestože domácí přestříleli Arnoštovy svěřence, tak hosté dokázali naplnit roli favorita a zvítězit. Velkým dílem k tomu přispěl Daniel Přibyl. Do utkání zasáhl také kapitán Robert Sovík.

Pražané ovládli základní část NOEN Extraligy juniorů a do série s Litvínovem vstupovali jako favorité. Svou nálepku také potvrdili vítězstvím 4:1. „Chtěli jsme samozřejmě vyhrát. Uvědomovali jsme si ovšem, že utkání musíme odbojovat a odjezdit,“ přesvědčuje dvougólový Přibyl. „Dělali chyby, počítali jsme, že budou hrát na brejky, ale my jsme se soustředili hlavně na sebe. Chtěli jsme hrát zodpovědně,“ dodal mladý útočník.

Robert Sovík

Za pravdu mu dal také kapitán juniorů, Robert Sovík. „Říkali jsme si, že budeme muset hrát zodpovědně v obraně a pak je můžeme porazit. Počítali jsme s tím, že proti nám nastoupí s pokorou a zodpovědným výkonem obrany, což se potvrdilo. Litvínov nás potrápil, ale naštěstí jsme to zvládli,“ oddychl si produktivní útočník.

O dvě branky se postaral samotný Daniel Přibyl. „První branka byla trochu náhodná,“ začal popisovat situaci. „Vystřelil jsem kotouč při přesilové hře a po odrazu skončil v brance,“ popisoval. Mladý forvard dokázal vsítit ještě jednu branku: „Zrovna jsem do hry naskakoval ze střídačky, takže jsem ujížděl do brejku. Tomáš Rubeš ovšem počkal a přihrál mi až před branku, kde jsem situaci zakončil,“ popsal vzápětí druhou branku.

Pokud Litvínov něčím překvapil, tak poctivou defenzivou a snahou potrápit Spartu. „Hráli zodpovědně, poctivě zezadu. Prokázalo se postavení v tabulce, které ovšem nikdy nic neznamená,“ přesvědčoval Sovík.

Recept na vítězství v sobotním zápase našli oba hráči rychle. „Musíme hrát jako dneska. Poctivě a bojovat,“ shodli se oba hráči. „Nesmíme nic podcenit. Začínáme od znova a nechceme si připouštět, že bychom šli do třetího zápasu. Chceme to skončit již v sobotu, ale nic jasného není. Může se stát cokoliv,“ dodal na závěr Sovík.