30. 10. 2012 Robin Mana

Chtěli jsme tu sérii utnout, říká Pacovský

P r a h a - Třikrát se utkali sparťanští hokejisté v letošní sezoně s Piráty z Chomutova a třikrát odešli poraženi. Na čtvrtý pokus už to však vyšlo, a Sparta si připsala na své konto všechny tři body. Výborným výkonem a vstřelenou brankou se na výsledku podílel DOMINIK PACOVSKÝ.

Dominiku, s Chomutovem je to většinou hodně ofenzivní hokej a i dnes to byla otevřená partie. Cítil jste i Vy, že máte na ledě mnohem víc prostoru než v jiných zápasech?
Já to takhle nevidím, vnímám všechny zápasy tak nějak podobně, ale je fakt, že se mi proti Chomutovu daří a cítítm se proti nim dobře. Z toho pak samozřejmě vyplývají moje šance.

Mysleli jste nějak před zápasem na to, že jste se letos s Piráty potkali už třikrát a ani jednou to pro vás výsledkově nedopadlo? A přistupovali jste kvůli tomu k zápasu nějak jinak, třeba více defenzivněji?
V kabině jsme si říkali, že už nás nemůžou počtvrté porazit a že si odsud nesmí odvézt žádné body. Přece jenom jsou v extralize po hodně dlouhé době a my jsme se právě proti nim chtěli chytit, a tu sérii utnout. To se nakonec podařilo, což je super.

Dominik Pacovský

Vstřelil jste branku a mohl jste přidat i druhou po samostatném úniku. Mohl byste obě situace popsat?
U toho gólu jsem se hlavně snažil co nejvíc tlačit do branky, protože to je věc, která se nám v minulých zápasech moc nedařila. Podařilo se mi ten puk nějak vyšťourat a pak už jsem se jen soustředil na to, abych to zvednul. Co se týče té druhé situace, tam jsem si přehazoval puk do forehandu, ale už jsem ho měl moc na dlouhou hůl a nedokázal ho správně trefit. Ale vyhráli jsme, takže mě to zas tak mrzet nemusí.

Byl jste na ledě i u situace, ze které hosté málem vyrovnali. Rozhodčí nakonec ale po prozkoumání videa došel k závěru, že o branku nešlo. Jak jste to viděl Vy, byl jste si jist, že rozhodčí rozpaží?
Na ledě jsem sice byl, ale tu situaci jsem neviděl. Ani jsem neslyšel zvuk tyčky, takže jsem jenom doufal, že puk skončil před čarou. Ještě že to tak dopadlo.

V zápase dlouho nebylo nic rozhodnuto a o výsledek jste se museli strachovat poměrně dlouho. Kdy podle Vás přišel ten rozhodující moment, který zlomil zápas?
Abych řekl pravdu, ani nevím. Asi až čtvrtý gól, který dal Alex Foster. To byl ten okamžik, kdy jsme si oddechli. Pak už jsme se v podstatě jen snažili držet puk daleko od branky, a pomáhalo nám i to, že oni museli hru ještě více otevřít.

V pátek vás čekají Budějovice, lze čekat podobně ofenzivní hokej nebo to bude o něčem jiném?
Čekám podobně útočný hokej. Ne vždycky to bylo pravidlem, ale oni tam teď mají hráče z NHL, což určitě přinese do hry kvalitu. Budeme muset makat přinejmenším stejně jako dneska, abychom dokázali dovést utkání do vítězného konce.