9. 8. 2008 Vojtěch Gibiš

Chtělo by to nějakého góla, povzdechl si Hromas

Z nadějného střelce se během posledních dvou let stal expertem na bránění. Útočník Karel Hromas je využíván hlavně při oslabeních, během letní přípravy však dostává i hodně příležitostí v útoku. V pátek se v Pardubicích proháněl na levém křídle třetí formace, dostal se do velké šance, ale puk nakonec skončil na brance.
V rámci třetího zápasu základní skupiny Tipsport Hockey Cupu zavítala pražská Sparta do Pardubic. Trenéři opět nechali odpočívat některé opory a soustředili se zejména na hledání optimální sestavy. Moeller se nakonec radoval z výhry 3:1, když Východočechům pomohl dvěma asistencemi z Plzně se navrátivší se Tomáš Divíšek.

Sparťané ostudu rozhodně neudělali, ale trápili se hlavně v koncovce. „Máme šance, ale zatím nám to tam moc nepadá,“ komentoval Karel Hromas. „Chybí nám větší sehranost, ale na její vypilování je ještě dost času. Jsme dost zkušení na to, abychom si na sebe rychle zvykli,“ mávl rukou forvard.

Moeller byl po zápase šťastnější, když si připsal do tabulky Tipsport Hockey Cupu další tři body. Sparťané tak nenavázali na čtvrteční výhru z Hradce Králové. „Pardubice také nasadily dost mladých hráčů, takže po ledě lítaly, hodně nás napadaly. Možná proto vyhrály,“ hledal příčiny porážky Hromas. Ten však odmítl, že by se na prohře mohla podepsat únava z náročné přípravy. „Tím to nebude, všechny týmy trénují podobně,“ dumal dvaadvacetiletý hráč.

Hromas mohl v první třetině otevřít skóre zápasu, ale slibně se rozvíjející šance skončila přerušením a pukem na brankové konstrukci. „Mrňous (Pavel Mrňa – pozn. redakce) napálil puk zpoza branky do gólmana. Puk se odrazil a já jsme se ho snažil napálit do branky. Jenže pardubický brankář si s tím poradil. Růžička chytal dobře,“ ocenil berounský rodák.

Trenérský tandem Výborný – Jelínek v přípravě vždy nechává jeden elitní útok odpočívat. Otevírá se tak prostor pro mladé hráče, kteří si mohou například vyzkoušet i přesilovou hru. „Jsem za to rád. My, mladí hráči, se pořád pereme o místo, takže musíme hrát naplno. Do boje o sestavu se snažím dát všechny síly. Jdu do každého zápasu na sto procent, tak uvidíme jak to se mnou dopadne,“ povídal Hromas.

Forvard se zkušenostmi z Western Hockey League odehrál v minulé sezoně všech dvaapadesát zápasů základní části. V nadcházejícím ročníku to bude mít však těžší, ve Spartě je momentálně širší kádr. Hromas by tedy potřeboval něčím o svých kvalitách přesvědčit trenéry. „Měl jsem v přípravě šance, ale branka z toho nebyla. Chtělo by to nějakého góla. Snad se ke mně obrátí štěstíčko čelem,“ doufal Hromas.

Loni se stal specialistou na oslabení, s Martinem Podlešákem vytvořil kompaktní dvojici. „Ani teď snad nejsou naše oslabení nejhorší. Snažím se hrát tam, kam mě trenér postaví,“ říkal Hromas. Bronzový medailista z juniorského mistrovství světa se na letošní sezonu připravoval v Česku, cizina ho nelákala. „Byl jsem s klukama na vodě na pět dní, ale nevyšlo nám počasí. Jinak jsem dovolenou strávil u nás, hlavně na chatě. Na žádnou zahraniční dovolenou jsem neměl náladu. Třeba se tam vydám příští rok,“ usmál se.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Startuje aukce repliky dresů ze sezony 1989/1990

Pech: Fanoušci jsou od nás zvyklí na lepší výkony

SPA - OLO 1:2 - Výroční utkání bez bodu

Vstupenky a informace k Open air v Drážďanech