11. 4. 2006 Lucie Vítková

Chyběl nám pohyb, láteřil smutný Marek

Jediným střelcem ve druhém finálovém střetnutí na straně Sparty byl Jan Marek. Holešovičtí v utkání byli horším týmem, avšak po trefě svého nejproduktivnějšího hráče základní části rázem ožili. Do konce zápasu zbývalo osm minut, to bylo na srovnání skóre již příliš málo.
Po prvním zápase krotil euforii mezi novináři gólman Bříza. S jistotou tvrdil, že od Slavie následující den čeká uragán. Starý mazák se nemýlil. Domácí hokejisté od začátku nechtěli nic ponechat náhodě a vzali zápas do vlastních rukou. “Je tomu tak, i když nás na jejich vstup trenéři upozorňovali. Říkali jsme si to také mezi sebou a ani to nepomohlo," hlesl centr druhé formace Jan Marek.

Slavia měla do utkání výborný nástup. Proměnila hned první přesilovku a na ledě dominovala. Zakřiknuté hosty nepustila dlouho ke slovu. Navíc o dvanáct minut později svůj náskok ještě navýšila. Do kabin se šlo za dvoubrankového náskoku pro partu okolo Růžičky. “Chtěli jsme co nejdéle hrát na nulu, aby znervózněli. S dvěma góly padla naše taktika a oni byli na koni,“ přiznával s tichým hlasem.

O přestávce měli hokejisté možnost se uklidnit a v následujících čtyřiceti minutách se o výsledek ještě zkusit poprat. Jenže přišla křeč, scházel pohyb a hokejky ovládla nervozita. Přestože se hra alespoň opticky srovnala, do vyložených šancí se hosté nedostali. “Kombinace nám vázla celý zápas, málo jsme bruslili a zkrátka to nebylo ono,“ špital nadále tvořivý forvard, jehož prohra pořádně sebrala.

Zlom nastal až po 52. minutě když z nenápadné akce Marek vykřesal jiskřičku naděje. Z pravého kruhu střelou bez přípravy nedal Fraňkovi šanci zasáhnout a náhle stav snížil. Slavia se najednou o výsledek začala bát. “Hráli jsme dobře opravdu jen posledních deset minut. Po brance jsme věřili, že to ještě otočíme. Sami jste viděli, že jsme ožili a gól nám pomohl. Ale Slavia vyhrála zaslouženě, byla lepším týmem,“ vysekl poklonu soupeři po bitvě jindřichohradecký rodák.

Po dvou zápasech se Sparta vrací do své Areny, která v play off zůstává jako jediná doposud nedobyta. Na kouzlo stařičké haly nevyzráli Medvědi ani Orli. Hokejisté doufají, že svou neporazitelnost udrží i nadále, pokud rapidně změní svůj herní projev oproti druhému klání v Sazce. “Když budeme bruslit a přidáme všichni na pohybu, může být pro nás domácí prostředí výhodou. Naopak pokud budeme hrát jako dnes první třetinu, je jedno jestli hrajeme doma či venku a skončíme rychle. Všechno začíná pohybem, který jsme dnes neměli,“ kál se opakovaně hráč draftovaný New Yorkem Rangers.

Než se série do Holešovic přestěhuje, čekají sparťany dva dny volna. Každý si odpočinek užívá jinak, důležité je alespoň na okamžik vyhnat hokej z hlavy. “Zajdu s přítelkyní do kina nebo na večeři. Ve středu hraje v Dolních Chabrech fotbal p. Vízek a spol., tak se zkusím odreagovat. Byl jsem i na derby, fotbal mám rád,“ plánuje si závěrem program na následující dny ve vyřazovací části sedmibodový Marek.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Pech: Věříme, že se bude hokej hrát dál

LIB - SPA 3:2 - Prohra po bitvě

Chlapík: Sparta byla jediná volba!

Posila z NHL! Spartě vypomůže Filip Chlapík