8. 10. 2007 Lucie Vítková

Chyběla nám jiskra i síla, hlesl kapitán Ptáček

Lídr předčil mistra, série Holešovických hokejistů na domácím ledě končí. Do nedělního večera nedobytou T-Mobile Arenu vyloupil sebevědomý celek Českých Budějovic, který Pražany přehrál snad ve všech směrech. “Neměli jsme šťávu, chyběla nám jiskra i síla,“ přiznal po střetnutí kapitán domácích František Ptáček.
Vývoj utkání velkou měrou ovlivnila náhodná situace z osmnácté minuty, kdy se puk odrazil od mantinelu nečekaným směrem přímo na hokejku Hřebejka, který měl před prázdnou domácí svatyní snadnou úlohu. “Do té doby jsme měli více ze hry. Naopak gól Budějovice probudil, začaly hrát a po zbytek zápasu byly lepším mužstvem,“ přiznal po utkání František Ptáček.

“Na začátku jsme měli velké šance, které jsme neproměnili a od toho se zápas odvíjel. Kdybychom utekli na rozdíl více branek, hrálo by se nám lépe. Nešly nám ani přesilovky, byli jsme celý zápas vláční a podle toho to také vypadalo. To málo, co jsme vymysleli navíc zlikvidoval Turek,“ doplnil vzápětí obránce, jehož kariéra je významně spjata s pražským klubem.

Právě Roman Turek v utkání zlikvidoval jednatřicet pokusů domácích, pouze jedinkrát se ohlédl za svá záda. Svěřenci trenéra Výborného na budějovického muže pod maskou jen těžko hledali recept. “Má zkušenosti, střely nevyrážel před sebe, ale všechny puky končily v rozích. Odtud se špatně dávají góly,“ přikyvuje sparťanská dvojka. Nejvíc se Turek zapotil při dvojnásobném oslabení Mountfieldu v závěrečném dějství, ale ani tentokrát nepovolil Pražanům skórovat.

“Mužstvo může hrát špatně, může prohrávat i o dvě branky, ale všechno může změnit přesilovka pět na tři. Může klidně otočit celý zápas. My jsme ji ale neproměnili a vyhrát jsme si tedy nezasloužili,“ přiznal rodilý Pražák, jenž kromě Sparty působil chvíli také v Karlových Varech. Závěr střetnutí pak patřil jednoznačně hostům, sparťané se nikam nehrnuli, na zvrat si už nevěřili. “Nebyla síla, nebyla jiskra. Chyběla nám ta touha zmobilizovat síly a ještě se pokusit s výsledkem něco udělat. Myslím, že to viděl každý divák,“ hlesl jeden z nejslušnějších zadáků celé soutěže.

Sparta tak přišla o domácí neporazitelnost, která trvala pět zápasů. “Každá série jednou končí. Věřím, že nás to zdravě nabudí, nemotivuje a že načneme novou, delší sérii,“ burcuje své mužstvo majitel čtyř extraligových titulů. V úterý povede Ptáček mužstvo na ledě v Karlových Varech, kde se budou Pražané snažit napravit domácí zaváhání. “Chyběl nám pohyb, ten krok napřed, to musíme zlepšit. Ve Varech budeme chtít zvýšit aktivitu a zjednodušit hru,“ uzavřel hokejista, který se blíží k jubileum osmi set zápasů v nejvyšší české soutěži. Pokud jej nezradí zdraví, mohl by na tuto úctyhodnou metu dosáhnout už v letošním ročníku.