22. 10. 2009 Lukáš Krupička

Chytne se Sparta ve městě automobilů?

Tonoucí se stébla chytá, tak by se dala popsat cesta sparťanů do středočeského kraje. Bude tím stéblem tým z Mladé Boleslavi? Nebo se podaří Královi dovést svoji družinu k tříbodovému pokladu? Odpovědi na tyto otázky poskytne páteční zápas, hraný 23. října na ledě bruslařského klubu od 17:30.

O soupeři...

V mladoboleslavské Metrostav Areně se utkají dva týmy, kterým se v posledních zápasech nedaří podle představ. Hráči bruslařského klubu získali z posledních třech zápasů jen jedno vítězství nad letos tápajícími Karlovými Vary. Další dva zápasy už tak úspěšné nebyly a z obou odešli mladoboleslavští hokejisté poraženi. Holešovičtí musí brát v potaz, že domácí celek je na svém ledě dost silný a daří se mu. Z osmi zápasů domácím prostředí dokázali svěřenci Vladimíra Čermáka a Jiřího Šejby získat slušných 18 bodů.

Hráčské osobnosti v týmu soupeře:

Král, Pabiška
Richard Král Lukáš Pabiška

Kapitán Richard Král jak správný vladař vede své svěřence do každého zápasu s obdivuhodnou vervou. Nejspíše pro to vede bodové statistiky středočeského klubu. V šestnácti utkáních stačil nasbírat velmi slušných 15 kanadských bodů za 9 branek a 6 přesných přihrávek.

Jako velmi dobrá posila se jeví Lukáš Pabiška , který přišel před sezónou z nedalekého Liberce. Ihned se zařadil po bok lídrů mladoboleslavského týmu. Zaujímá druhou příčku v osobním bodování, když nashromáždil 13 (8+5) bodů v 18 zápasech.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně:

Sparta porazila v rámci 6. Kola na ledě TESLA ARENY středočeskou Mladou Boleslav 3:2. O výhru se nejvíce zasloužil ostrostřelec Petr Ton, který vsítil všechny branky pražanů. I když Pražané dvakrát vedli, hosté vždy srovnali. Na poslední, třetí branku však odpovědět nedokázali, a tak si Sparta připsala plné tři body na svůj účet.

O Spartě:

Sparta potřebuje výhru a z ní plynoucí body jako sůl. V současnosti je klub až na 9. místě tabulky, kam rozhodně nepatří. Nelibě to nesou hlavně fanoušci, kteří tým svého srdce velmi mohutně podporují, jak doma, tak venku. Důkazem budiž rekordní návštěva letošní sezóny v městském derby se Slavií. Holešovičtí jsou zrovna v útlumu, což dokazují poslední zápasy. Po sestřelení neškodné Komety Brno přišlo již zmiňované derby, kde i přes velmi dobrý výkon Sparta nezískala ani bod. Poté si sparťané ukrojili pořádný kus ostudy v Liberci, odkud odjeli s pěti kusy.

Ve Spartě nejvíce září:

Netík, Langhammer
Tomáš Netík Jakub Langhammer

Spartu v posledních zápasech táhnou dva mladší hráči. Prvním z nich je Tomáš Netík . Tento hokejista byl před sezónou již jednou nohou pryč ze Sparty. Nakonec se rozhodl své působení v holešovickém týmu prodloužit a je vidět, že mu to svědčí. Což dokazuje spoluhráčům, protihráčům i divákům v každém zápase svými výpady, střelami a přihrávkami. Na svém kontě má již 23 (12+11) kanadských bodů z 16 zápasů!

Druhým tahounem je Jakub Langhammer. Ten se po svém nepříjemném zranění dostal do parádní formy. V každém zápase je pro obranu soupeře velmi nebezpečný. To mu také přináší vstřelené branky a přihrávky, dohromady má již 14 bodů. Jeho bilance činí dob na zápas.

O zápase:

Pokud se nerozhodne odcestovat do Mladé Boleslavi na zápas začínající v 17:30 v Metrostav Areny, můžete Spartě držet palce u tradičního online přenosu nebo na internetové televizi na tv.hokej.cz. Internetové stránky našeho soupeře najdete na www.bkboleslav.cz

Sestavy z minulého kola
Chábera (30. Přikryl) - S. Hudec, Černošek, J. Mrázek, Gulaši, Jan Hanzlík, Vykoukal - Hromas, Broš, Ton - Ručinský, Langhammer, Látal - Hrdel, Podlešák, Koreis - Netík, Hlinka.
Valent (56. Schwarz) - Kasík, Žabka, Šterbák, Duben, Jiruš, Lehikoinen, Němeček - Pabiška, Král, Sup - Nouza, T. Sýkora, Boháč - Fabuš, Šagát, Macho - Bahenský Gajovský, Handlovský - D. Vrbata
Vzájemná bilance zápasů
2008/2009 4 - 0 2:1 2:1 3:1 5:1