9. 7. 2016 Petra Pilbauerová

Cingel: Každým dnem jsem na tom lépe

Nový ročník vyhlíží také slovenský útočník LUKÁŠ CINGEL, jehož působení ve Spartě zkomplikovala v předešlých dvou sezonách série zranění. V prvním ročníku se čtyřiadvacetiletý útočník potýkal s problémy v rameni, během uplynulé sezony pro změnu doplatil na nešťastný náraz během tréninku a následně ho opět zradilo rameno. Člen reprezentačního týmu už se ale cítí na startu letní přípravy mnohem lépe a věří, že se během následující sezony objeví na ledě častěji.

Lukáši, v průběhu posledních dvou sezon jste se potýkal se zraněními. S čím jste měl problémy a jak probíhala léčba?
Minulý rok toho bylo trochu méně. Ke konci první sezony jsem si pouze poranil rameno. Byl jsem při souboji sražen k mantinelu a natáhl si vazy. S tím už jsem pak hrát nemohl. V uplynulé sezoně to bylo podstatně horší. Na tréninku jsem vletěl bokem do branky přímo na gólmana. Následně mi zjistili, že mám zpřetrhané svaly a šlachy. Hned druhý den mě čekala operace. Další tři měsíce jsem rehabilitoval, a když jsem se poté vrátil, dostal jsem opět do ramene. To už se mi vazy zpřetrhaly úplně.

Po psychické stránce to muselo být velmi náročné, že ano?
Když už jsem se do toho zase dostal a cítil se připravený, došlo k dalšímu zranění. Bylo to velmi náročné.

Co Vám v té době nejvíce pomohlo?
Pomáhala mi hlavně přítelkyně, která byla se mnou doma. Je to fyzioterapeutka, tak se o mě každý den starala.

Jaký je Váš zdravotní stav v současné době?
Každým dnem jsem na tom lépe. Rameno už mám úplně rozhýbané, stačí ho jen trochu posilnit. Poslední dva tři týdny už trénuju spolu s ostatními a navíc mám nějaká zvláštní cvičení zaměřená přímo na rameno.

Letní příprava – pro někoho neoblíbená součást roku, někdo se na ní snaží vidět to lepší. Kam byste se zařadil Vy?
Já budu pravděpodobně patřit do té první skupiny. Na druhou stranu si ale myslím, že letní příprava je teď velmi kvalitní a že ty tréninky mají smysl. Ta letošní pro mě byla kvůli tomu rameni trochu speciální. Měl jsem vyhrazený čas, kdy jsem trénoval více méně individuálně. Ke konci jsem se pak připojil k ostatním. Bylo to tedy o trochu jiné než v předešlých letech.

Jak jste si užil soustředění ve Svaté Kateřině?
Bylo to super. Navíc nám vyšlo i počasí. S klukama jsme se společně poznali a seznámili se s těmi novými. Bylo to totiž z velké části zaměřené hlavně na teambuilding. Tréninky byly náročné, ale po obědě zbyl čas i na regeneraci a nějaké hry.

27
Cingel v minulé sezoně odehrál jen 27 zápasů..

Našlo by se něco, co Vás v rámci tréninků překvapilo? Přišli trenéři s nějakou novinkou?
Změna byla v tom, že jsme neměli trénink i po poledni. Místo toho jsme hráli fotbal, tenis, golf, nebo jsme regenerovali. Minulý rok jsme měli více tréninků.

Měl jste svůj tréninkový program nějak upravený vzhledem k Vašemu stavu?
Určitě ano, po dohodě s kondičním trenérem byl můj trénink upraven. Kvůli tomu rameni jsem totiž nemohl zvedat takové váhy jako ostatní kluci, takže jsem zvedal méně, anebo jsem dělal úplně jiný cvik.

Pomalu se blíží Champions Hockey League. Jak se těšíte na poměření sil se švédským a polským soupeřem?
S Poláky zkušenost nemám, ale proti Švédům jsme hráli už v rámci minulého ročníku Ligy mistrů. Ti hrají hlavně defenzivní hokej. Kromě toho jsou to velmi dobří bruslaři. A co se týče rozdílu mezi oběma týmy, to si netroufám porovnávat. Proti Polsku jsem ještě nehrál, ale slyšel jsem, že na zápasy tam chodí hodně fanoušků. Sám jsem na to zvědavý.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Neuvirth: Chci ve Spartě slavit titul!

Permanentky na novou sezonu v prodeji!

Jurčina: Rauma? Máme se na co těšit

CHL: Spartu čeká v prvním kole Lukko Rauma!