1. 3. 2005 Vojtěch Gibiš

Čtyřbodový Výborný zavelel k obratu

Nejproduktivnější hráč Sparty v základní části David Výborný předvedl proti Třinci výborný výkon korunovaný dvěma góly a dvěma přihrávkami, jimiž zavelel k pětibrankovému obratu. Celkově zaznamenal Výborný v 51 utkáních 12 branek a 34 asistencí.
Po utkání si přivedl na rozhovor i svého syna. “Chtěli jsme vyhrát poslední zápas před play off. První dvě třetiny se nám moc nevedlo, ale třetí třetina už byla dobrá,“ hodnotil Výborný. Spartě se v posledních třech utkáních moc nevedlo. Je těžké se koncentrovat na týmy jenž už mají prakticky po sezóně. Pak to vypadá jak to vypadalo.“

Sparta opět dvě třetiny hrála pasivně, bez důrazu. „Nebudeme si nic nalhávat, je těžké se soustředit. I když jsme si před zápasem říkali, že budeme hrát jako při play off. Ale to se nám nepovedlo. V závěru jsme hráli na tři útoky a diváci viděli dobrý hokej a několik gólů,“ uvedl nejproduktivnější sparťan. “Jsme rádi, že máme základní část extraligy za sebou. Posledních pár zápasů se pouze dohrávalo. Na druhou stranu je škoda, že jsme to nedotáhli na první místo,“ uvedl třicetiletý forvard.

Pokud by dnes Sparta prohrála, byla by to její třetí porážka v řadě. “Vůbec jsme si nepřipouštěli, že bychom toto utkání prohráli. I když jsme prohrávali 2:3, stále jsme věřili, že to otočíme. Nebylo to nic příjemného, ale povedlo se.“ Hráč s devítkou na dresu ani své dva góly příliš neoslavoval. “Letos ani moc branek nedávám, takže jsem to bral v pohodě.“

David Výborný vyhrál kanadské bodování Sparty se solidním náskokem. To jej jistě bude něco stát. “Já doufám, že nic. Už jsem letos do pokladny zaplatil hodně. Teď byla kasa poloprázdná, tak si kluci vymysleli poplatky na hráče jenž tu zůstali do konce sezóny,“ usmívá se syn bývalého trenéra Sparty.

Nakonec úspěšné utkání okomentoval obránce Jan Hanzlík. “Chtěli jsme hrát stejný hokej jako v play off. Dvě třetiny se nám to nedařilo. Ve třetí třetině jsme do toho dupli. Stejným stylem musíme hrát celé play off,“ burcuje mladý bek. I Hanzlík viděl jako jeden z důvodů neúspěchu v posledních zápasech ztrátu motivace. “Hráli jsme teď s několika soupeři jenž jsou v dolní polovině tabulky. Svádí to k tomu je podcenit.“¨

Třinci v dnešním utkání vůbec o nic nešlo, přesto předváděl sympatický bojovný výkon. “Přijeli sem uvolnění. My jsme do toho chtěli dupat. Ale čím víc chcete, tím víc vám to nejde,“ spekuluje jeden z nejlepších hráčů Sparty v hodnocení plus / minus. Velkou neznámou ve Spartě je, který brankář bude chytat v play off. Zda matador Bříza, či úspěšný nováček Pöpperle. “I v kabině se o tom bavíme. Je jedno kdo bude chytat. Oba mají stabilní formu a chytají výborně. Rozhodnutí stejně leží na trenérech. Osobně si myslím, že máme nevyrovnanější brankářskou dvojici v extralize,“ uzavřel dvaadvacetiletý obránce.