20. 4. 2024 Daniel Ryl

Čtyři sparťané zabojují o MS! Lídr juniorů jede

Aktuální hokejová sezona ani zdaleka nekončí a týká se i sparťanů! Obránci Michal Kempný, Jakub Krejčík s útočníky Filipem Chlapíkem a Pavlem Kousalem v nejbližších týdnech zabojují o účast na domácím mistrovství světa v Praze, přičemž lídr juniorky Marek Daníček nechybí ve finální nominaci na mistrovství světa do 18 let, které se uskuteční ve Finsku.

Nejzkušenější zadák Michal Kempný si může zahrát na třetím šampionátu v řadě, naopak obránce Jakub Krejčík se do národního týmu vrací po dvou letech. Naposledy startoval na mistrovství světa v roce 2018, ale ze sparťanů je jediným, kdo si zahrál na posledním pražském turnaji v roce 2015.

K lídrům našeho týmu patřil útočník Filip Chlapík, který reprezentoval na světovém šampionátu v loňském roce coby hráč Ambri-Piotta, přičemž má šanci, že obnoví spolupráci s kamarádem Davidem Tomáškem. Čtvrtým do party bude útočník Pavel Kousal, který v posledních sezonách pravidelně objíždí turnaje Euro Hockey Tour, ale na velkém turnaji reprezentoval naposledy na osmnáctkách v roce 2018.

Reprezentace se však netýká jen áčka! Právě na turnaj nejlepších hráčů do 18 let odjede tahoun juniorky Marek Daníček, který se s celým českým výběrem pokusí vybojovat medaile na turnaji v Espoo a Vantě. Svěřenci Davida Čermáka vstoupí do turnaje 25. dubna zápasem proti Švýcarsku, ve skupině pak narazí ještě na Kanadu, Švédsko a Kazachstán.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Žmola: Jsem Spartě vděčný za důvěru

Druhou posilou Sparty je Tomáš Hyka

Pavlák: Hrát za Spartu je pro mě čest