31. 10. 2019 Daniel Ryl

Daleká cesta do Slezska, Spartu přivítá Třinec

Devět zápasů nenašli sparťanští hokejisté přemožitele, až je na domácím ledě zastavil Liberec. Svěřenci Uweho Kruppa mohou nastartovat novou vítěznou sérii už v pátek 1. listopadu, kdy od 17:00 hodin nastoupí na ledě Třince. Na půdě Ocelářů se zároveň pokusí vylepšit svou bilanci, protože zde prohráli už pět z posledních šesti duelů. Utkání ve Slezsku můžete sledovat v přímém přenosu stanice O2 TV Sport.

Ton: Velice slušný start, ale víme o svých mezerách

Až se bude zpětně hodnotit aktuální sezona, na říjnové výsledky se bude nahlížet jedině v dobrém. Sparta vyhrála devět utkání v řadě, její série skončila až těsnou domácí porážkou s Libercem. „Začátek sezony nám nevyšel přitom úplně podle představ, ale v tu chvíli měly všechny týmy ještě plno sil, ve vyrovnané soutěži jsme hned zkraje hráli šest zápasů venku, což nebylo úplně příjemné. Zvládli jsme je se ctí, naopak nám čtyři výhry z venkovních zápasů dodaly klid k další práci,“ řekl sportovní ředitel Petr Ton.

Nejvyšší člen sportovního úseku managementu těší také vylepšení skóre, přesto nabádá k opatrnosti a poctivé práci. „Ze začátku jsme měli divoké skóre, teď ho máme hodně plusové, nejlepší z celé soutěže. Myslím, že takhle povedenou čtvrtinu soutěže by chtěl zažít každý tým. Je to velice slušný start, ale my, hráči i trenéři, pořád víme o svých mezerách a rezervách,“ uvědomuje si Ton.

Co najdete v rozhovoru s Petrem Tonem?

- co říká na posily Davida Tomáška a Milana Jurčiny
- jak to vypadá se sparťanskou budoucností Marka Ďalogy s Adamem Poláškem
- jak spolu vychází Matěj Machovský s Jakubem Sedláčkem
- jak se vyvíjí návrat Daniela Přibyla a Jana Piskáčka
- co zamýšlí s hráči na hostování

CELÝ ROZHOVOR ČTĚTE ZDE

Třinec startuje domácí sérii, kdo bude chytat?

V říjnu se dařilo nejen Spartě, ale také Ocelářům. Ti začali měsíc třemi výhrami v řadě, pak překvapivě prohráli 2:5 v Pardubicích, jenže následně zdolali stejným poměrem Liberec. Slezané bodovali také při těžkém třízápasovém tripu, když v Hradci Králové padli 0:1 po samostatných nájezdech a v Plzni schytali debakl 1:6. Vysokou porážku však odčinili hned o den později, kdy rozstříleli Kladno na jeho ledě jednoznačně 7:1.

Na ledě Rytířů dostal přednost brankář Petr Kváča, jenž střídal zkušenějšího Patrika Bartošáka už v předchozím duelu v Plzni. „Funguje to výborně. Naučím se od něj spoustu věcí, jsem za to rád. Vážím si toho, že můžu být v Třinci a učit se na každém tréninku od něj i od dalších hráčů,“ uvedl bývalý brankář Sparty, který vytlačil zkušenějšího kolegu z branky. Zda dostane přednost i v pátek proti našemu mužstvu, to je otázkou. Pro Patrika Bartošáka totiž mluví i zkušenosti, protože v předešlých letech dokázal v dresu Vítkovic sparťanským útočníkům zavařit.

Sparta si musí dát pozor zejména na rozjetého Tomáše Marcinka, který má na kontě už deset gólů a šest nahrávek. Nad hranici deseti bodů už jsou také Petr Vrána, Michal Kovařčík, Matěj Stránský, Martin Gernát a Erik Hrňa. Velkou část bodů jmenovaní nasbírali v přesilovkách, které jsou s úspěšností 22,06 % třetími nejlepšími v celé soutěži. V oslabení jsou Oceláři s bilancí 85,96 % čtvrtí nejúspěšnější.

První duel vyhrála Sparta, ale musela obracet

Oba týmy už spolu měly v aktuální sezoně tu čest. Už ve třetím kole se obě mužstva potkala v Praze, kde se hosté dostali krátce po startu druhé třetiny do vedení 2:0. Sparta se ale nevzdala, bleskově odpověděl Robert Říčka a sparťané šli za vyrovnáním. Už v první minutě třetí části se o něj postaral Petr Kalina, a když se prosadili Lukáš Rousek s Jiřím Smejkalem, pěkná podívaná skončila vítězstvím Sparty 4:2.

Věděli jste, že...

8
Oba týmy budou mít výraznou stopu na turnaji Karjala. Oceláři mají v nominaci pět hráčů, sparťané o dva zástupce méně.

Páteční souboj Třince a Sparty bude soubojem reprezentantů. V aktuální nominaci národního týmu na finsko-švédský turnaj Karjala najdete pět hráčů Třince a tři hráče Sparty. Oceláře reprezentují obránci Milan Doudera, David Musil a Vladimír Roth i útočníci Michal Kovarčík a Matěj Stránský. Pražané mají v kádru zadáka Jana Košťálka s útočníky Davidem Tomáškem a Michalem Řepíkem. Pozvánku do slovenské reprezentace pak obdrželi Andrej Kudrna a Marek Ďaloga.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Informace o činnosti mládežnických družstev

Odehnal: Musíme se udržet v tempu

​Sparťani vyjeli trénovat pod širé nebe

Soutěž o podepsaný dres Michala Řepíka