2. 4. 2015 Jiří Liebreich

Ďaloga o Hlinkovi: To je prostě něco super!

Srovnáno! Zatímco na ledě Třince sparťané dvakrát padli, Prahu si "vzít" nenechali a srovnali stav semifinálové série play off na 2:2. O těžkou šichtu Oceláře Petera Hamerlíka se staral především obránce MAREK ĎALOGA, který společně s Janem Buchtelem vyslal vůbec nejvyšší počet střel - pět. Záhy se podělil o dojmy v pozápasovém rozhovoru, ve kterém vychválil dvougólového strůjce vítězství Jaroslava Hlinku.

Tomu se povedl bravurní kousek. Už v prvním zápase hraném v Holešovicích se první centr Sparty prosadil dvakrát. A svůj parádní počin zopakoval. Jeho dva „zářezy“ byly pro vyrovnání série zásadní – Pražané zvítězili 2:1 v prodloužení. „Jarda vzal veškerou tíhu zodpovědnosti na sebe,“ řekl Ďaloga rázně.

Marek Ďaloga

Záhy připomněl, že to byl právě Hlinka, komu Sparta vděčí za náročné dva body. „Včera dva góly, ve druhém utkání zase. To je prostě něco super!“ neskrýval obdiv slovenský bek. Poté si s úsměvem povzdychl: „K tomu se nedá nic jiného říct. Hrál fantasticky, doufám, že bude takto pokračovat.“

Zatímco v prvním utkání vyhráli domácí přesvědčivě 4:1, druhý souboj na Spartě byl o mnoho vyrovnanější a urputnější. „Museli jsme se držet své hry, hrát na puku a neprovokovat. Přesilovky totiž mohly rozhodnout,“ připomněl Ďaloga.

Tým trenéra Josefa Jandače tak ve svém klíčovém hráči našel, možná nečekaného, střelce. Útočník s číslem 17 tým táhnul k ubojovanému vítězství v prodloužení. „Jasně, o tom to je. Nemůže ale vše zastat sám, musíme se přidat,“ komentoval kriticky. Víc jak 11 tisíc fanoušků v nabité Tipsport areně tak po zápase aplaudovalo Hlinkovi ve stoje. „On nás svým výkonem strhne. Především ve dvou domácích zápasech příkladně ukázal, jak se má hrát. My jsme ho následovali,“ řekl Ďaloga.

Oba soupeři tak dokázali využít výhodu domácího prostředí v obou případech. „Jsme strašně rádi, zápas už ale skončil. Musíme jít k dalšímu zápasu s pokorou,“ podotkl vysoký obránce. Holešovičtí se tak vrací na moravskou půdu. Tu, kde dvakrát ztratili zápas. „Bude se hrát opět od stavu 0:0. Musíme pokračovat v tom trendu, který jsme právě nastolili,“ reagoval Ďaloga na otázku, zda-li týmu po jednodenní pauze nevyprchá euforie vítězů.

Jeden z klíčových faktorů dvou tolik důležitých výher nachází Ďaloga mezi třemi tyčemi. „Třinec je neskutečně silný soupeř. Každou naši chybu umí potrestat. Novas (Filip Novotný) ale chytal super!“ zdůraznil novinářům.

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila