16. 11. 2019 Petr Pavlík

Další venkovní série! Sparta začne v Litvínově

Po domácím trojboji náš tým opět vycestuje na kluziště soupeřů. První zastávka čtyřzápasové venkovní série je na programu v Litvínově, kam sparťané v poslední době jezdí rádi. Na tamním ledě totiž vyhráli třikrát za sebou a svou bilanci budou chtít ještě prodloužit. Utkání na Zimním stadionu Ivana Hlinky začíná v 15:30 hodin.

Nejlepší ofenziva v lize a první místo v tabulce

Sparťané se dostali do herní pohody, když z posledních čtrnácti zápasů vyhráli hned třináct. Sparťanskou výherní jízdu dokázal zastavit pouze Liberec. Od té doby náš tým znovu najel na správnou frekvenci a aktuálně drží čtyři výhry v řadě.

V posledním zápase s Hradcem Králové byl stav dlouho nerozhodný. Ve třetí třetině se přiklonilo štěstí na naši stranu, a sparťané se tak mohli znovu radovat. Ač soupeř z východu Čech přestřílel náš tým, přesto nakonec musel skousnout těsnou porážku 1:2.

V utkání rozhodovaly maličkosti a jedním z hlavních postav tohoto duelu byl útočník Jiří Smejkal. „Hodně zahušťovali střední pásmo a zároveň napadali naše beky, kteří to v některých situacích neměli jednoduché. Celkově nám nenechávali moc prostoru, takže to bylo pro nás o to víc náročnější,“ přiznal hráč se sedmašedesátkou na zádech.


Litvínov nemá formu, trápí ho koncovka

Litvínovský tým neprožívá zatím úplně vydařený vstup do nové sezony. V uplynulých devíti zápasech vyhrál pouze dvakrát a společně s Pardubicemi okupuje poslední dvě místa v ligové tabulce. Naposledy mohli Černožlutí loupit v Liberci, po zpackaném závěru druhé třetiny však na body museli rychle zapomenout, jelikož domácí spustili svůj brankostroj a svého soupeře zasypali šesti góly.

Po zápase jen těžko hledal slova k hodnocení litvínovský asistent trenéra Radim Skuhrovec. „Přijeli jsme do Liberce s herním plánem, který jsme dodržovali pouze první třetinu. Ve druhé periodě jsme se dostali do vedení a následně ho kvůli spáleným šancím nenavýšili. Tygři poté ukázali svou sílu a zaslouženě vyhráli,“ komentoval bezprostředně po zápase.


V prvním vzájemném duelu se radovala Sparta

Úvodní setkání s Litvínovem v rámci nového ročníku proběhlo v polovině října, kdy sparťané na domácím ledě chtěli navázat na předchozí čtyři výhry. Náš tým vykročil za dalšími body pravou nohou, když v první minutě otevřel skóre obránce Adam Polášek. Později se však ze zápasu stala pěkná přestřelka, která našla své rozuzlení až v nastavení. V něm vystřelil bonusový bod navrch Jan Košťálek a především velmi cennou výhru 5:4 v prodloužení.


Věděli jste, že...

21
Tolik gólů dokázal náš tým vstřelit Litvínovu v posledních šesti vzájemných duelech.

V posledních šesti vzájemných duelech náš tým vyzrál na litvínovského soupeře hned pětkrát. Pouze 23. října 2018 vyhráli Litvínovští, kteří zvítězili gólem v dvaapadesáté minutě. Ve zmíněných pěti výhrách vždy šli do vedení sparťané a po zásluze byli po utkání těmi šťastnějšími.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Zikmund: Únava nemůže hrát žádnou roli

KLA - SPA 3:2 - Drama bez bodového zisku

Horák: Machy má teď víc gólů než já

Permanentky na novou sezonu v prodeji!