11. 5. 2010 Tisková zpráva

Další změny v kádru: Odchází Cunik, vrací se Pacovský

P r a h a – Po šesti letech strávených v Holešovicích Spartu opouští obránce Matej Cunik, který se vrací zpět na Slovensko. Dlouhodobou smlouvu naopak vedení Sparty podepsalo s juniorským útočníkem Filipem Hantákem. Do přípravy s A-týmem se také zapojil útočník Dominik Pacovský, navrátilec ze zámoří.

Filip Hanták

Slovenský obránce Matej Cunik do české metropole přišel ještě v juniorském věku během léta 2004. Střídavě hrál za Spartu a na hostováních v nižších soutěžích. Nyní ze Sparty odchází. „Bude působit ve slovenské extralize, pravděpodobně v Banské Bystrici,“ uvedl Jaromír Látal, manažer pro sportovní rozvoj Sparty.

Naopak do sparťanského A-týmu se zapojil devatenáctiletý forvard Dominik Pacovský, který se vrací z působení v zámoří. Ve Spartě má platnou hráčskou smlouvu, kterou měl během minulé sezony pozastavenou.

Profesionální dlouhodobou smlouvu pak ve Spartě podepsal Filip Hanták, který se narodil 10. ledna 1992. Juniorský útočník letos startoval na mistrovství světa osmnáctiletých. Průběh šampionátu hodnotil ve STUDIU REDS TV spolu se spoluhráčem ze Sparty Dušanem Žovincem.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Polášek: Tenhle smutek už nechceme zažít znova

SPA - LIB 1:2 - Sparta získala bronz

Kdo s koho! Bitva o finále vyvrcholí v Praze

Forman: Věříme si, ale zůstáváme pokorní