29. 12. 2005 Tadeáš Drahorád

Dalším soupeřem Sparty je Metallurg Magnitogorsk

Nabytý program Spengler Cupu na nikoho nečeká a proto již dnes sehraje Sparta svůj třetí zápas ve čtyřech dnech. Předposledním soupeřem pražského týmu bude vedoucí celek ruské superligy Metallurg Magnitogorsk. Připíše si Sparta po třetím utkání na Spengler Cupu konečně nějaké body? To se dozvíme po zápase, který začíná v Davosu dnes v 20:15.
Metallurg Magnitogorsk v letošním ročníku ruské superligy neohroženě kraluje. Po pětatřiceti kolech jsou hráči z ocelového města na prvním místě s náskokem 17 bodů a jedním zápasem k dobru před druhou Kazaní a třetím Lokomotivem. V loňské sezóně skončil Metallurg po základní části třetí. V play off sice vedli Oceláři nad Jágrovým Omskem už 2:0 na zápasy, Avangard však dokázal další dva zápasy vyhrát a v rozhodujícím pátém utkání potvrdili Jestřábi svůj triumf v prodloužení.

Největší hvězdou ruského celku je talentovaný Jevgenij Malkin, jenž za 33 zápasů stačil v Rusku nasbírat 36 bodů za 15 gólů a 21 asistencí. Na Spengler Cupu se ale mladík neobjeví. Bojuje totiž v dresu ruské reprezentace se svými spoluhráči z Metallurgu Kuleminem, Volešenkem a Biryukovem na juniorském mistrovství světa v Kanadě.

S velkým odstupem za Malkinem je na tom bodově nejlépe Stanislav Čistov, jenž má po 34 střetnutích 24 bodů, následuje ho Ruslan Nurtdinov, který si ve 29 utkáních připsal 21 bodů. Nejznámějším borcem v sestavě Metallurgu je pravděpodobně obránce Dmitri Juškevič, jehož jméno je spojeno hlavně s týmem Toronto Maple Leafs, kde ruský zadák odehrál sedm sezón. Dalším hráčem Magnitogorsku s bohatými zkušenostmi z NHL je Igor Korolev, Konstantin Simčuk je zase elitním gólmanem ukrajinské reprezentace.

Magnitogorsk si letos na Spengler Cupu vede velice slušně. Ve svém prvním zápase porazil Metallurg Kanadu 2:1 na nájezdy, v dalším utkání Rusové zatočili s Eisbäranem Berlin. Poraženi byli až včera, kdy se po výhře 4:1 radoval domácí Davos.

Naopak Sparta dvakrát prohrál a na účast ve finále může zapomenout. Po zápase s Magnitogorskem ji ještě zítra čeká duel s výběrem Kanady.

Sestava Metallurgu z minulého zápasu:
Scott (Simčuk) - Juškjevič, Eriksson, Aťjušov, Varlamov, Malenkič, Selujanov, Bojkov, Kuchtinov - Čistov, Korolev, Nurtdinov - Kajgorodov, Platonov, Vorobjev - Pestunov, Kuděrmecov, Gusmanov - Těrtyšnyj, Gladskič, Dobryškin.