19. 3. 2013 Daniel Ryl

Daniel Přibyl: Příště nám to tam spadne!

P r a h a - V předešlých zápasech proti Třinci nebyl Josef Jandač spokojený s výkony všech útoků vyjma toho elitního. Šestý duel ovšem třetí útočné formaci vyšel a DANIEL PŘIBYL společně s Ivanem Rachůnkem a Sachou Treillem potrápili obranu Ocelářů. Jeho formace se sice gólově neprosadila, přesto byla možná nejlepším útokem Sparty v pondělním utkání.

Pražané měli nůž na krku a museli vyhrát, pokud chtěli uchovat naději na postup. "Rozhodně jsme spokojení, protože se nám podařilo splnit první úkol," těšilo Daniela Přibyla. Toto utkání nenabídlo tolik krásy, jako ty předešlé zápasy, ale bojovný výkon Sparty stačil na vítězství. "Utkání jsme po taktické stránce zvládli, i když tam byly nějaké chyby, které nakonec Třinec nepotrestal." Oproti poslednímu utkání na ledě Ocelářů vyšel sparťanům vstup do zápasu. "Myslím si, že se nám vstup do utkání vydařil. Když se nám podařilo vstřelit branku, tak jsme se uklidnili a vytvořili si základ pro vítězství," hledal příčiny vítězství centr třetího útoku.

Trenér Josef Jandač před zápasem promluvil hráčům do duše a zopakoval jim taktiku, kterou jeho svěřenci dokázali splnit. "Pořád nám zmiňoval všechny přednosti Třince a hlavně to, jak nám opakovaně dávají góly po našich hrubých chybách. Dneska se nám to podařilo pohlídat." Právě útoku Daniela Přibyla se nevyhla nespokojenost sparťanského trenéra. "Věděli jsme, že od nás čeká mnohem víc, ale s klukama děláme, co můžeme," ujišťoval Přibyl. "Tentokrát nám to celkem vyšlo a vypracovali jsme si několik slibných šancí, tak aby to ještě začalo padat. Snad se prosadíme středu," zadoufal.

Úkoly třetí formace jsou jednoznačné: "Trenér po nás vyžaduje důslednou obranu a abychom drželi puky v útočné třetině a pokusili se prosadit." To samé čeká na Jandačovi svěřence ve středu, ale na nějaký velký odpočinek není moc času. "Zítra ráno máme další trénink a hned po něm odjíždíme zase do Třince, takže máme plný program." A jaký recept by mohl platit na třineckou ocel? "Když budeme plnit pokyny jako dnes, tak můžeme zvítězit," dodal na závěr mladý dravec v sestavě holešovického mužstva.