21. 5. 2012 Tomáš Zetek

David Kočí: Na flákání už není čas

Stále ještě rehabilituje po zranění, které mu ukončilo předčasně minulou sezonu. Zároveň se ale chystá v nejbližších dnech naplno pustit do přípravy na nový ročník, který stráví opět na Spartě. V pondělí po poledni totiž DAVID KOČÍ podepsal novou smlouvu. „Čeká mě tvrdá práce, chci být na další sezonu opět stoprocentně nachystán jako každý rok,“ tvrdí drsný obránce.

Novou smlouvu máte v kapse. Jaké ve vás nyní převládají pocity?
Jsem moc rád, že můžu pokračovat ve Spartě. Můj největší sen byl odmala zahrát si NHL, hned na druhém místě bylo hrát za Spartu. Je to pro mě čest. Chci pokračovat v načaté práci a navázat na koncepci, kterou jsme tu v minulé sezoně začali.

Podpis nové smlouvy se definitivně dotáhnul až nyní ve druhé polovině května. Nechával jste si čas na rozmyšlenou?
To ani ne. Na konci minulé sezony jsem se zranil a dlouho pak marodil. Trochu jsem si musel promyslet, jakým směrem chci, aby se ubírala moje kariéra. Tím směrem je spolupráce se Spartou, které chci pomáhat svými službami i v další sezoně.

Zmiňujete zranění, které se vám přihodilo ve čtvrtfinálové sérii s Brnem...
To byla velká nepříjemnost, moc mě to mrzelo, ale nešlo s tím hrát. Stalo se to ve třetím zápase série, kdy došlo k poškození postranního vazu v koleni. Nebyl to ani nějaký drsný souboj, soupeř do mě najel z boku, ale dopadlo to špatně. To se v hokeji stává, nedá se nic dělat, je to tvrdá hra. Na jednu stranu to byla škoda, že jsem přišel o nejdůležitější zápasy v play off, na druhou stranu je to svým způsobem štěstí.

Jak to myslíte?
Mohlo se to stát v průběhu sezony a já bych přišel jak o play off, tak ještě o plno zápasů v základní části.

Čili takhle jste měl čas na léčení po sezoně. Jak jste na tom nyní po zdravotní stránce?
Už jsem nachystaný začít naplno trénovat a na další sezonu budu zase stoprocentně připraven jako na všechny předchozí. Mám s trenéry dohodnutou individuální přípravu, protože jsem na ni zvyklý z Ameriky, vyhovuje mi to.

Individuální příprava hráčů se v české extralize stále moc nenosí na rozdíl třeba od NHL...
Jedenáct let trénuji přes léto sám a vždy jsem se dokázal perfektně připravit, tak jsme se dohodli, že to tak bude i letos. Trenéři mi vyšli vstříc a já jim to vrátím tím, že budu připravený, jak se patří. K týmu se připojím, až se půjde na led.

Do té doby budete odloučený od spoluhráčů?
Docházím na Spartu za fyzioterapeutem, se kterým pracuji na rekonvalescenci po zranění. Mám tady ideální podmínky pro rehabilitaci a jsem pod dohledem profesionálů. Tím pádem se tu potkávám i s klukama, takže zase tak odloučený od týmu nejsem. Mezitím už samozřejmě začínám sám trénovat a za chvíli už budu moci dělat všechno na sto procent.

Vzhledem ke zranění jste ani nestihl žádnou dovolenou. Je to tak?
To je pravda, nestihl. Dva měsíce jsem ležel doma a koukal na televizi, ale tak to prostě ve sportu občas chodí. Teď už na dovolenou není čas, musím začít makat. Možná pojedu třeba na týden připravovat se někam do tepla k moři, ale to už bude v rámci tréninku, žádné flákání.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

David Tomášek bude pokračovat ve Spartě!

Termíny Danube Cupu: Slovan, Pavelka a Švýcaři

Možní soupeři v CHL: staří známí i čeští hráči

Sparta se zúčastní Spengler Cupu