16. 3. 2011 Radek Papáček

David Výborný odehraje svůj 600. zápas za Spartu

Sparťanský útočník David Výborný nastoupí tento pátek proti Kladnu ke svému 600. zápasu v dresu Sparty. „Z těch všech zápasů nejvíce vzpomínám na třetí finálové utkání proti Vsetínu v roce 2000, kdy jsme vyhráli titul,“ říká v pořadí odehraných zápasů čtvrtý muž historie holešovického klubu.

SPECIÁLNÍ KARTA - 600. ZÁPAS
Pro jubilejní 600. zápas Davida Výborného v dresu Sparty bude vydána speciální karta věnována právě tomuto milníku. Získat ji bude možné na pozápasové autogramiádě D. Výborného ve Fanshopu anebo zakoupením produktů s jeho motivy během pátečního utkání.

Pouze Jiří Zelenka, František Ptáček a Richard Žemlička v dresu Sparty odehráli více zápasů než David Výborný. Debut v holešovických barvách si připsal 3. března 1991 proti Olomouci. Tehdy benjamínkovi mezi seniory bylo 16 let. Po více jak dvaceti letech bohaté kariéry v pátek 18. března 2011 nastoupí proti Kladnu k zápasu s pořadovým číslem 600 se znakem „S“ na hrudi.

„Když si řeknu to číslo a tedy takovou porci zápasů, první co mě napadne, že člověk stárne,“ říká s úsměvem David Výborný. „Jsem ale samozřejmě rád, že se mi podařilo tolik zápasů odehrát. Osobně bych to nečekal. Navíc vzhledem k tomu, že jsem vlastně devět let strávil v zahraničí,“ dodá s vážným výrazem.

Že se jubilejní zápas blíží, sám netušil. „Během sezony jsem sice prohlížel klubovou ročenku a koukal i na statistiky, ale spočítané jsem to neměl,“ přiznává. Během nepovedené sezony celého mužstva totiž neměl na sledování osobních čísel vůbec pomyšlení.

Nejraději však vzpomíná na zápas, který ve sparťanském dresu odehrál dne 13. dubna 2000. Tento datum v holešovické historii patří mistrovskému titulu, který Sparta získala po sedmi letech. „Kdybych měl vybrat jedno utkání ze všech, bylo by to právě třetí utkání finálové série se Vsetínem. Vyhráli jsme na půdě Vsetína 1:0 a právě mně se podařilo dát ten jeden gól. Měl tak obrovskou cenu,“ vzpomíná David Výborný.

Počet zápasů v dresu Sparty

719    Jiří Zelenka
710    František Ptáček
634    Richard Žemlička
599    David Výborný

Vedle blížící se šestistovky bitev v české nejvyšší soutěži stačil odehrát také přes 500 zápasů v zámořské NHL, nejslavnější hokejové soutěži na světě. „To se mi podařilo stihnout během sedmi let v zámoří, v tom je hlavní rozdíl,“ porovnává porci zápasů v NHL a české nejvyšší soutěži, kde letos hraje dvanáctou sezonu.

Po pětistém utkání v dresu Columbusu, za který ostatně nastupoval po celou kariéru v zámoří, mu v klubu připravili slavnostní ceremoniál. „Vzpomínám si na to a bylo to velice příjemné, i když si to člověk samozřejmě uvědomí až později. Tenkrát jsem dostal od vedení Columbusu pamětní plaketu a nějaké hodinky. Překvapilo mě, jak všichni včetně hráčů soupeřova týmu, kterým byla Minnesota, mi gratulovali,“ říká mimo jiné pětinásobný mistr světa s českou reprezentací.

Milník v počtu odehraných zápasů za pražskou Spartu pokoří při utkání play-out. „Mrzí mě to, jak to vše dopadlo,“ hlesne David Výborný zkroušeně. „Měli jsme samozřejmě úplné jiné cíle a ambice, než sezonu končit ve skupině play-out.“

Pokud by se navíc sparťanskému kapitánovi podařilo vstřelit gól, byla by to zároveň jeho 200. branka, kterou by vstřelil soupeřům Sparty ve vzájemných zápasech.

Autogramiáda Davida Výborného ve Fanshopu!

Oslavte s Davidem Výborným jeho 600. zápas v dresu Sparty i v oficiálním Fanshopu! V den zápasu proti Kladnu budou všechny produkty s jeho iniciály za akční ceny! Jako bonus navíc získáte ke každému nákupu nad 600,- Kč fotografii Davida Výborného s jeho podpisem z limitované edice, která byla připravena přímo pro tento den!

Zhruba půl hodiny po skončení pátečního utkání navíc v prostorách Fanshopu vypukne autogramiáda Davida Výborného. Hned po zápase tak můžete získat podpis sparťanského kapitána přímo ze dne jeho 600. zápasu na speciální kartu věnovanou tomuto jubileu.

Dres, ve kterém David Výborný odehraje svůj v pořadí 600. zápas za Spartu, bude dále umístěn do internetové aukce. Tento dres bude na rukávech mít speciální znak připomínající jubilejní zápas. Repliku sparťanského trikotu dále získá jeden z držitelů permanentních karet, který bude vylosován o jedné z komerčních přestávek.

ČTĚTE POKRAČOVÁNÍ V BLOGU DAVIDA SOELDNERA

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Kdo s koho! Bitva o finále vyvrcholí v Praze

Forman: Věříme si, ale zůstáváme pokorní

LIB - SPA 2:3p - Prodlužujeme semifinále!

Horák: Náročný duel, nezabalili jsme to!