7. 2. 2014 Robin Mana

Debutant Divíšek: V týmu je síla a pohoda

V duelu s Litvínovem prožil premiéru ve sparťanském dresu, když se se šestkou na zádech zařadil do středu třetí formace po bok Lukáše Klimka a Ivana Rachůnka. První duel po několikatýdenní zápasové pauze sice výsledkově nevyšel podle jeho představ, TOMÁŠ DIVÍŠEK však shrnul svůj hlavní cíl poměrně jasně. "Jak se ozvala Sparta, všechno jsem přehodnotil a šel jsem za tím hrát play off. To je to, co miluju," říká čerstvá posila Pražanů.

Tomáši, poprvé jste se představil ve sparťanském dresu, v soutěžním zápase jste pak nastoupil po dlouhých týdnech. Jak jste se na ledě cítil?
Musím říct, že jsem to čekal horší, nebylo to tak hrozné. Ta přestávka byla docela dlouhá, takže se do toho pořád dostávám a kluci v lajně mi velice dobře pomohli. Nečekal jsem žádné zázraky, ale samozřejmě mě mrzí, že jsme nevyhráli.

Pomohlo vám jistě i to, že jste naskočil do mužstva, které šlape...
Jasně, to je bez debat. Nechci to srovnávat s Chomutovem, ty situace jsou absolutně rozdílné. I když jsme dnes prohrávali, tak v mužstvu je cítit ohromná síla a pohoda. Kluci hrají výborně a je znát, jak si věří a když se prohrává, dokážou se zase dostat zpět.

Na druhou stranu, šanci dostat se zpět do zápasového rytmu zase naruší olympijská přestávka...
To se nedá nic dělat, v posledních dnech jsem opravdu hodně trénoval, abych se do toho dostal, tudíž fyzička je celkem v pořádku. Akorát ty herní věci mi tam malinko chybí. Máme tam nějaká přípravná utkání, takže tam si asi zahraju hodně. Přišel jsem hlavně kvůli play off a do té doby ještě zbývá několik zápasů, abych se ideálně připravil.

Nastoupil jste ve třetí formaci, jak obtížné je zvykat si na jinou roli v týmu, než jste měl třeba v Chomutově?
První dvě řady jsou tady jasné, to je bez debat. Já jsem do Sparty šel s tím, že chci pomoct a budu dělat to, co po mě bude trenér chtít. Myslím, že dneska to celkem fungovalo, jak buly, tak hra před brankou. Jasně že moje role je jiná, ale jsem tu proto, abych to zvednul nad hlavu, chci to vyhrát. Udělám pro to maximum.

Takže o svém cíli jste měl poměrně jasnou představu...
Jasně. Znovu říkám, že už nechci rozebírat Chomutov, ale původně to vypadalo, že to bude na delší dobu, ale jak se ozvala Sparta, všechno jsem přehodnotil a šel jsem za tím hrát play off. To je to, co miluju.

14:44
Tolik času strávil TOMÁŠ DIVÍŠEK na ledě při svém debutu v dresu Sparty

V čem byl Litvínov tentokrát lepší?
Hráli velice dobře. Oni už vlastně hrají play off. My jsme to čekali, že budou důrazní, a i když by se mohlo zdát, že Sparta už o nic nehraje, myslím, že to byl celkově dobrý zápas. Měli jsme svoje šance, které jsme ale nedali, a Litvínov byl potom v závěru šťastnější. Penalty zvládli výborně.

Souhlasíte, že tvrdá a důrazná hra vám dělala velké problémy?
Taková hra k tomu patří, navíc když se hraje doma, povzbudí je publikum, které při sebemenším souboji reaguje a je to znát. V těch hokejových baštách to tak chodí. Pak to vypadá, jako nějak extrémně vyhrocené a agresivní. Ale nepřeceňoval bych to, Litvínov prostě hrál, co potřeboval, a má dva body.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

​Horák: V závěru nám chyběla obětavost

OLO - SPA 4:3sn - Z Hané vezeme pouze bod

Sparťanská krev už popatnácté

V osmifinále CHL nás čeká Skellefteå