4. 9. 2017 Matěj Mayer

Derby se Slavií je generálkou na extraligu

Už jen jediné přípravné utkání čeká hokejisty Sparty před začátkem základní části 2017/18. Generálkou na novou sezonu navíc nebude jen tak ledajaké utkání, ale už tradiční předsezonní souboj s rivalem ze Slavie. Nenechte si ujít jediné letošní derby pražských „S“. Úterní zápas startuje v holešovické Tipsport areně v 18.00 hodin.

Sparťanskému A-týmu zbývá poslední zkouška před ostrým startem extraligové sezony. V úterý se svěřenci nově složeného trenérského dua Jiří Kalous – Jaroslav Nedvěd střetnou v jediném pražském derby sezony se Slavií. A ač se jedná stále o přípravné utkání, očekává se velký boj a bouřlivá kulisa. „Zápasy proti Slavii byly vždy svátkem a platí to i teď, přestože nejsou v extralize. Možná právě proto je tenhle zápas svým způsobem unikátní a my se na něj těšíme. V první řadě je to ale generálka na extraligu,“ říká sportovní manažer Michal Broš.


Prodej vstupenek na derby probíhá v síti Ticketportal a v úterý od 14.00 hodin také na pokladnách Tipsport areny. Pro hostující fanoušky jsou primárně určeny severní sektory 119, 201, 216, 501 a 520. Sparťanský kotel bude tradičně v sektorech 104 a 105.

CENÍK:
  • základní cena - 100 Kč
  • dítě do 145 cm - 20 Kč
  • majitelé permanentek na sezonu 2017/2018 - 0 Kč*

* Permanentkáři si na základě své permanentky musí vyzvednout vstupenku v Zákaznickém centru již od pondělí 26. června, nebo na pokladnách Tipsport areny před začátkem utkání.


Slavii čeká čtvrtá sezona ve WSM lize, loni došla do semifinále

Sešívaní si v minulém ročníku prošli krizovým obdobím hned zkraje sezony. Už v říjnu vedení klubu oznámilo přehodnocení svých cílů a v rámci finančních úspor se rozhodlo uvolnit nejlépe placené hráče. Hokejisté zareagovali neodcestováním na utkání do Prostějova, kam si pro vysokou porážku místo áčka dojeli junioři, kteří už ten den měli jeden zápas za sebou. Slávisté se nicméně z krize dostali a i díky srdcařům v týmu se umístili na slušném čtvrtém místě po základní části. V play off nečekaně rychle vyřadili Třebíč, ale v semifinále narazili na suverénní České Budějovice, které Slavii smetly v pěti zápasech.

Jak už to tak bývá – po sezoně došlo ke změnám v kádru. Nejvíce by měla chybět dvojice obránců Jan Pohl – Ronald Knot, kterou po individuálně vydařené sezoně zlákaly lepší soutěže. V útočných řadách bolí ztráta produktivního Petra Beránka či Jiřího Ryse, který dokonce našel angažmá v extralize. Sešívaným se naopak podařilo udržet svého nejlepšího hráče Davida Šafránka, stejně tak by měli pokračovat Zdeněk Kubica, Václav Jankovský nebo dvojice zkušených obránců – srdcařů Jan Novák a Pavel Kolařík.

LETNÍ ZMĚNY V KÁDRU SLAVIE PRAHA

PŘÍCHODY ODCHODY
Jindřich Barák (O, Mountfield HK) Martin Bača (O, HC Košice – Slovensko)
Jiří Drtina (O, Rytíři Kladno – WSM liga) Ronald Knot (O, BK Mladá Boleslav)
Jaroslav Kasík (O, HC Slovan Ústí nad Labem – WSM liga) Jan Pohl (O, Orli Znojmo – EBEL)
Zdeněk Doležal (Ú, HC Slovan Ústí nad Labem – WSM liga) Petr Beránek (Ú, AZ Havířov – WSM liga)
Ondřej Kopta (Ú, Mountfield HK) Daniel Kružík (Ú, Rytíři Kladno – WSM liga)
Lukáš Krejčík (Ú, LHK Jestřábi Prostějov – WSM liga) Jaromír Kverka (Ú, HC Energie Karlovy Vary – WSM liga)
Lukáš Nedvídek (Ú, Mountfield HK) Václav Pletka (Ú, konec kariéry)
Jiří Půhoný (Ú, Draci Šumperk – 2. liga)
Jiří Rys (Ú, HC Dukla Jihlava)

Sestava Slavie z posledního zápasu:

Krejčík – Jonák – Doležal
Jankovský – Krliš – Kopta
Kubica – Šagát – Ondráček
Tejral – Furch – Šmerha

Drtina – Novák
Kasík – Holý
Kolařík – Růžička
Ryzák

Polívka

Soubojem se Slavií končí Sparta přípravu už potřetí

Přestože oba celky působí v jiných soutěžích, v posledních letech už si fanoušci Sparty zvykli, že generálkou na extraligu je derby pražských „S“. Od roku 2015, kdy Slavia opustila nejvyšší soutěž, se jedná o jediné derby v sezoně. Pořadatelství se pravidelně střídá, oba zápasy vyhrála Sparta.

1. září 2015: Sparta – Slavia 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 5. Netík (Přibyl), 18. Sabolič (Forman), 22. Netík (Přibyl), 33. Mikuš (Polášek, Hlinka), 60. Réway – 14. Robinson (Markovič, Tomek). Rozhodčí: Nečas, Battěk – Frodl, Špůr. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5523. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1.

Sparta: Lukáš – Barinka, Švrček, Polášek, Čajkovský, Mikuš, Hrbas, Kalina – Kumstát, Hlinka, Réway – Buchtele, Přibyl, Netík – Kudrna, Pech, Sabolič – Forman, Cingel, Procházka – Dvořáček, Dragoun.

Slavia: Hylák – Hraško, Punčochář, Hruška, Růžička, Kolařík, Pavlin, Adam, Knot – Robinson, Vas, Markovič – J. Doležal, Kašpařík, Čermák – Micka, Tomek, Jiránek – T. Doležal, Andres, Veselý.

30. srpna 2016: Slavia – Sparta 2:3sn (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 30. Dušek (Tuominen), 53. Jiránek (Kubica) – 27. Černoch, 36. Netík (Pech, Kumstát), rozh. náj. Vrána. Rozhodčí: Wurtherle, Jílek – Frodl, Špůr. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2150. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.

Slavia: Hylák – Drtina, Pohl, Andrlík, Knot, Hraško, Růžička, Duda – Chlouba, Tuominen, Dušek – Dragoun, Kverka, Kadlec – Kern, Šafránek, Markovič – Rys, Kubica, Jiránek – Šmerha.

Sparta: Škarek – Mikuš, Čajkovský, Piskáček, Eminger, Švrček, Hrbas, Barinka, Gernát – Klimek, Vrána, Safin – Uher, Cingel, Forman – Kumstát, Pech, Netík – Volek, Černoch, Kudrna.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Autogramiáda v Premium Outlet Prague Airport

Jaroslav Šíma – krev a srdce Sparty

Zemřel Jaroslav Šíma, člen Klubu legend

Tomáš Dvořák prodloužil kontrakt ve Spartě