29. 1. 2024 Alžběta Žižková

Deváťáci jsou vicemistry republiky!

Dva odvěcí rivalové spojili své síly a vyslali své svěřence bojovat o medaile na mistrovství republiky krajů. Výběr z devátých tříd Sparty a Slavie zakusil v základní skupině jedinou porážku a nakonec došel až do finále, kde ale bohužel také podruhé nestačil na středočeský výběr. Pražané si tak ze Zlína odvezli stříbrné medaile a titul vicemistrů republiky.

Turnaj, jenž se hrál na tři patnáctiminutové třetiny, začal výběr hlavního města suverénní výhrou proti Olomouckému kraji. Rozhodla hlavně vynikající druhá třetina, když jsme soupeři vsítili tři góly, z toho dva padly z hokejky forvarda naší devítky Patrika Poláčka. Ještě téhož dne jsme změřili síly také s Plzeňským krajem. Ten pro změnu rozhodl další ze sparťanů, konkrétně Daniel Heřman, který předvedl nádhernou individuální akci s přesným zakončením.

Bitvy druhého dne nám přinesly jednu těsnou výhru, ale také první porážku. Na výhře se opět gólem podílel Patrik Poláček, hlavní slovo si ale vzal kapitán výběru a vyslanec sešívaných Petr Hörnig, jenž rozhodl dvěma góly. Naopak bitva se Středočechy nám přinesla první porážku. Jediný gól pražského výběru vstřelil sparťanský obránce Lucas Vágner, to ale na výhru nestačilo a padli jsme 1:4.

Třetí hrací den se nám podařilo zaváhání odčinit, a to výhrami proti výběrům královéhradeckého a kraje Vysočiny. Proti prvnímu zmíněnému kraji opět potvrdil svou pozici nejproduktivnějšího sparťana Patrik Poláček, jenž zápas dohrál s bilancí 1+1. První branku si připsal také další z našich útočníků, a to Mikuláš Kalčev. Druhý jmenovaný se asistencí podílel také na gólu našeho obránce Filipa Soukupa, v ryze sparťanské akci přiložil ruku k dílu také Lucas Vágner.

Výběru Prahy stačila jediná porážka na druhé místo ve skupině, tudíž na nás v semifinále čekal Liberecký kraj. Utkání bylo velice vyrovnané, ale nakonec se nám dvoubrankové vedení podařilo udržet a po vítězné brance sparťanského beka Josefa Plesníka jsme mohli oslavovat postup do finále. Zde jsme už v klasickém hracím formátu narazili na svého jediného přemožitele, na kterého jsme bohužel nedokázali vyzrát ani nyní. Pražané podlehli Středočechům bez vstřelené branky, tudíž po porážce 0:3 brali stříbrné medaile.

Nejproduktivnějším sparťanem zůstal s bilancí čtyř branek a dvou asistencí Patrik Poláček, čtyři kanadské body si pak připsali Mikuláš Kalčev s Danielem Heřmanem.

Výsledky MČR:

Základní skupina: Praha - Olomoucký kraj 4:0, Plzeňský kraj - Praha 1:3, Praha - Karlovarský kraj 3:2, Praha - Středočeský kraj 1:4, Královehradecký kraj - Praha 2:5, Vysočina - Praha 1:4. Semifinále: Liberecký kraj - Praha 1:2. Finále: Středočeský kraj - Praha 3:0.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Martinec: Příprava s áčkem mladým pomůže

Filip Novák: Smlouva je pro mě odměnou!

Termíny CHL: začátek doma, venkovní víkend

Příprava: extraliga a generálka v Německu