23. 3. 2006 Vojtěch Gibiš

Diváci byli šestým hráčem, chválí Chabada

Nejproduktivnější hráčem Sparty je Martin Chabada. Ten jako správný kapitán vede svůj tým v play-off. Sparta dala ve čtvrtfinále Zlínu celkem třináct branek, z toho měl Chabada prsty v šesti. V posledním zápase série sice nebodoval, přesto byl na ledě hodně vidět.
Martine, vidíme vás po dlouhé době smát se…
Neřekl bych, že se směji po dlouhé době, ale dnes byl ke smíchu dobrý důvod.

Jak prožíváte tento postup?
Je to úspěch. Po téhle sezoně, kdy jsme se trápili na konci tabulky je to výborné pokračování sezony.

Jak vyhrané čtvrtfinále oslavíte?
Zajdeme na pár piv k Václavovi, ale nebude to nic velkého.

Vám osobně zápasy play off asi vyhovují, že?
Dal jsem se konečně zdravotně do kupy. Nyní může týmu vrátit, to co mi dal. Když jsem měl zdravotní obtíže, tak mi pomohli. Nyní se to snažím klukům oplácet. Nejsem technický hráč, jsem takový buldok, takže mi hra v play-off vyhovuje.

Poslední tři zápasy jste se Zlínem vyhráli o gól. V čem jste byli o ten kousek lepší?
Myslím, že jsme postup více chtěli. Byli jsme také lépe fyzicky připravení. Nechci Zlín podceňovat, ale oni umí jen bránit. My jsme prostě byli lepší.

Věřil jste, když jste odjížděli ze Zlína s dvoubrankovou ztrátou, že Zlín čtyřikrát za sebou v řadě porazíte?
Nevěřil jsem, že vyhrajeme čtyřikrát za sebou. Ale stále jsem věřil, že vyhrajeme sérii. Zlín nás v ničem nepřehrál. Měli nacvičené dva signály, my jsme je pak přečetli a pak jsem už věřil, že vyhrajeme.

Velkou oporou je vám Petr Bříza, který Zlín zničil mnohými zákroky…
Nevím jestli se dá k Petrovi ještě něco říct. Je famózní, dokáže se na play-off výborně připravit a pak si ho užívat.

Vaše domácí čtvrtfinálové zápasy, trochu překvapivě, navštívilo pětatřicettisíc diváků. Jak moc vám pomohli?
Diváci nám moc pomohli, byli šestým hráčem na hřišti. Třináct tisíc diváků je už slyšet, je to rozdíl od těch tří tisíc, co chodili na začátku sezony. Chtěl bych jim všem hlavně moc poděkovat za podporu. Když člověk vidí plnou halu, hned hraje o dvacet, třicet procent lépe.

Co budete vy osobně dělat o víkendu?
Rozhodně budu odpočívat. Chci se také dát zdravotně do kupy, mám nějaké šrámy. Chci si prostě odpočinout, zajít s manželkou na večeři, posedět s přáteli, na které předtím nebyl čas.

V šestém čtvrtfinále jste opět dali Murínovi gól ze středního pásma. Mluvili jste pak o tom, že budete na Murína střílet zdálky?
Chtěli jsme střílet odevšud. Ten náš gól byl šťastný, puk před ním skočil.

Na podzim jste měli velké problémy v obraně, nyní funguje téměř bezchybně. V čem je změna?
Hlavně v přístupu hráčů. Také nebylo jednoduché, že přišlo do týmu v létě spoustu nových hráčů a nějaký čas trvá, než se zapracují. Nyní hrajeme zodpovědně, k čemuž přispěli i trenéři.

Vedení Sparty během sezony proklamovalo, že úspěchem bude postup do play-off. Nyní jste v semifinále. Dá se tedy říct, že jste cíl splnili?
Sparta chce hrát vždy o nejvyšší příčky. Proto je pro nás postup příjemný, jsme za něj rádi. Tím jsem se ale neuspokojili, nebereme to jako konečnou metu.

Neproběhla vám hlavou vzpomínka na loňské čtvrtfinále, kdy se od vás čekalo hodně a vy jste nepostoupili? Nyní je to tak trochu naopak…
Samozřejmě, že jsem si na to vzpomněl, konkrétně na konci dnešního zápasu. Loni jsme měli dobrý, zdravý kádr, ale dopadli jsme jako Liberec. Hráli jsme na pohodu, bez nervů, nemuseli jsme hrát na krev. Nyní nás stmelily zranění a i díky tomu jsme vyhráli.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Boj o druhé místo: Sparta hostí Boleslav

Aukce dresů Sparta vzdává #HOLD2020

Dvořák: Skvělý zápas, fanoušci byli úžasní

SPA - KVA 6:3 - Sparta vzdala hold výhrou