6. 3. 2014 Robin Mana

Divíšek: Mrzí to, ale na play off se připravíme

Spartě se závěr základní části nevydařil, když sérii proher zakončila domácím nezdarem 0:3 s Pardubicemi. I přesto, že soupeře přestřílela neuvěřitelným rozdílem 55:19, neujal se ani jeden ze sparťanských střeleckých pokusů a Pražané poprvé v sezoně prohráli třikrát v řadě. TOMÁŠ DIVÍŠEK však i přesto zůstává směrem k play off optimistou. "Mužstvo má velkou sílu, což dokazuje celou sezonu. Věřím, že se připravíme a ty první zápasy doma urveme."

Tomáši, dnes jste prohráli potřetí v řadě, navíc poměrně jednoznačným výsledkem. Takový závěr základní části jste si asi nepředstavovali. Jaká je teď atmosféra v kabině?
Je to nepříjemné. Nejde ani tak o ten výsledek, ale hlavně o předvedenou hru. Nehráli jsme to, co jsme chtěli, a druhou půlku zápasu jsme byli jasně horší. Občas jsme se sice zvedli, ale to nemohlo stačit. Pardubice vyhrály zaslouženě. Nálada pochopitelně není dobrá, chtěli jsme to před domácím publikem zakončit vítězstvím. Nepovedlo se, ale já věřím, že se oklepeme a do play off vstoupíme jinak.

Není samozřejmě důvod k nějakému pesimismu, přesto, teď je na řadě čtvrtfinále a to je v posledních letech na Spartě strašákem. Probírali jste to nějak se spoluhráči v kabině?
Vím, že Sparta má to čtvrtfinále v poslední době zakleté, ale směrem k letošku bych v tom nic nehledal. Pořád si myslím, že mužstvo má velkou sílu, což dokazuje celou sezonu. A když budeme plnit co máme, tak to zvládneme. Z dnešního zápasu se musíme poučit.

Dnes jste přestříleli soupeře neuvěřitelným rozdílem 55:19 a přesto jste ani jednou neskórovali. V čem jste měli největší problém?
I když jsme nehráli dobře, tak jsme měli určitě šancí tak na tři, čtyři góly. S postupujícím časem jsme se v tom začali trochu máchat. Měli jsme zápasy, kdy nám tam napadalo všechno, dnes tomu bylo naopak. To se prostě stává.

Jak lze ten nepovedený závěr dostat z hlavy? Skoro dva týdny teď nebudete hrát žádný zápas...
Na to jsme dost zkušení, abychom se s tím dokázali srovnat. Mrzí to, bylo by samozřejmě pro pohodu lepší před play off vyhrát, ale i kdybychom vyhráli, nic by to nezaručovalo. Teď máme chvíli volno a pak už se začneme připravovat na to nejdůležitější. Mám z toho respekt, ale rozhodně ne strach. S tím tlakem se musíme srovnat, já věřím, že se připravíme a ty první zápasy doma urveme.

Na svého soupeře teď budete ještě několik dní čekat. Koho byste si přál vy osobně?
Abych řekl pravdu, tím jsem se vůbec nezabýval a ani nevím, kdo tam je. Je to úplně jedno. Když chceme vyhrát titul, nemůžeme tohle řešit. Musíme se soustředit jenom na sebe a jít si za svým cílem.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Kempný: Máme co zlepšovat, závěr nekomentuji

Buchtele: Hráli jsme dobře ve všech situacích

KLA - SPA 1:7 - Emoce, první góly a výhra

JUN: LIB - SPA 1:3 - Výhra a skvělé přesilovky!